'Alçalarak Yüksel'

İki perdelik müzikli komedi "Alçalarak Yüksel", 05 Ekim'de sizler için sahnelenmeye hazırlanıyor.

'Alçalarak Yüksel'
Dünya düzenine mizahi bir gönderme... İyilik yapıp kötülük bulanların, doğru söyleyip yalancılara kaybedenlerin, cesur olup korkaklardan emir alanların dünyasında ilerlemenin yollarını anlatan iki perdelik komedi... Kişisel gelişimden hiçbir şey elde edilemeyeceğini, en iyisinin kişisel gerileme olduğunu anlatan ve bunu sağlam temellere dayandırarak seyircisine "Siz de alçalarak yükselebilirsiniz" diyen farklı, kahkaha dolu, eğlenceli güldürü...
 
Yüksel, çocuk yaşta çevresindekileri gözlemler ve üç kağıtçı olanların dürüstlere oranla daha başarılı olduklarınıi fark eder. Babası rüşvet almadığı için işten atılınca alçak olmaya karar veren Yüksel, alçalarak yükselmenin yollarını arar. Bu uğurda son derece başlarılı olur.
 
Oyun, Yüksel'in bu yalan dolu yolculuğunu perdeye taşımaktadır. Hem de Yüksel'in penceresinden ve onun vereceği taktikler eşliğinde... Oyuna özel müzikler eşliğinde sahnelenen "Alçalarak Yüksel", hayatın her alanından yaptığı örneklendirmeleri, bilgilendirmeleri ve dozu yüksek mizahı ile seyircilerini bekliyor.
 
Mizah yine gücünü kullanıyor ve hınzır bir gülümsemeyle diyor ki, "Alçalarak Yüksel"!
 
"Alçalarak Yüksel" isimli oyunda, Bu Tiyatro Sanat Yönetmeni Barbaros Uzunöner, birçok dizi ve filmde rol alan Arzu Yanardağ, iki albümü olan şarkıcı Pınar Öner, devlet tiyatrolarında gösterdiği başarılar ile ödüller alan Müge Gırgıç, reklam ve dizi filmlerde rol alan Gül Korkmaz, birçok sinema ve dizide rol alan Volkan Özler ve Sedat Öztürk sahneye çıkıyor.
Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2015, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER