Ahmet Uğur Baran'dan çocuk romanı

Engelliler için yaptığı farkındalık çalışmalarını çok daha ileri bir boyuta taşıyan Ahmet Uğur Baran, "Engelsizler Takımı" isimli bir çocuk romanı kaleme aldı.

Ahmet Uğur Baran'dan çocuk romanı

İzmir'in siyaset ve sivil toplum kuruluşu camialarının tanınmış isimlerinden Ahmet Uğur Baran, bu kez çocuk kitabı yazdı.

Engelsizler Takımı isimli kitapla dostluk, paylaşma ve engellilere ilişkin toplumsal farkındalık yaratmak istediğini belirten Baran, "Kitap yazmayı uzun zamandır arzu ediyordum. En sonunda gerçekleştirdim. Devamını da getirmek istiyorum." dedi.

"EN BÜYÜK ENGEL SEVGİSİZLİKTİR"

Kitabının matbaa aşamasının da tamamlanmasının ardından okuyucu ile buluşacağını dile getiren Baran, içerik hakkında şunları söyledi:

"6'sı engelli öğrencilerden oluşmak üzere 30 kişilik bir sınıfın içinde başlıca 12 çocuğun çevresinde şekillenen kitabımda, okuyucularımız sanat ve sporun çeşitli branşlarında çekişmeli ve renki yarışmalara şahitlik edecekler. En büyük engelin fiziki farklılıklardan ziyade sevgisizlik olduğunu işledim. Öncelikli hedef kitlem 8-12 yaş grubu olsa da, kitabı okuyan yetkişkinlerin de, içinde çok şey bulacağını düşünüyorum. "  

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2020, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER