Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mutluluk Sensörlerine Geçiş

Yayınlanma Tarihi : 01 - 01 - 2017 : 19:42
BEN HABER GAZETESİ 52. SAYI
 
 
 
Sürüpsikolojisi ile hareket eden insanlardaki ve toplumlardaki duygular bulaşıcıdır. Kahkaha atan birinin yer aldığı topluluktaki gülümsemeler yerini yeni kahkahalara bırakır. Evet, gülümseme bulaşıcı, kötülük bulaşıcı, iyilik de bulaşıcı. Araştırmalara göre işkence iddiaları ve olumsuzluk haberleri okulda ve evdeki şiddeti arttırırken, iyilik ve yardımlaşma haberleri içimizdeki güzelliklere yol almamızı sağlıyormuş.
        
Geçen yıl uçakla seyahat ederken zor bir iniş sonucu uçaktaki yabancıların alkışlarıyla karşılaşıp onlara eşlik ettim. Uçaktaki Türkler şaşkınlık ve utançla onları izliyordu. Türkiye’de ağız tadıyla sevinilemediğini o anda anladım. Coşkuyla birbirlerine koşan insanlar görsek garip karşılarız ya da otobüste eğlenen yüksek sesle konuşan gençler bizim için saygısızlık ifadesidir. İçimizdeki çocuk nedense bir an önce ölmelidir. 
 
2017 hedeflerimizi belirlerken mutluluk sensörlerimizi açıp içimizdeki çocuğu yeşertmeye öncelik verirken;
Sokaklardaki mutsuzluğun sizi esir almasına izin vermeyin, çevrenize iyi davranın, kendiniz için zaman ayırın… Kelimelerinizi ve duygularınızı yeniden düzenleyin. Sosyal medya ile ilişkilerinizde tarafsızlık ilkesiyle hareket edip trollerden, saldırgan medyadan kaçının. Siyasi görüşleri nedeniyle çevrenizden vazgeçmeyin. Onların düşüncelerini takip etmek zorunda değilsiniz ancak onların sizi takip etmesi bile değişim için önemlidir.
 
Başkalarına iyilik yapmak, yaralı kedi köpeklere bakıp beslemek, atıkları dünyamız için kullanılır halde ayırıp çöp dünyasındaki yerimizi en aza indirmek, dünyamıza bir ağaç kazandırmak,  semt pazarlarından ve bakkallardan alışveriş yaparak ekonomi dünyasındaki sağlıklı ilişkilere fırsat sağlamak, iyi birisi olmak, kendimizi iyi hissetmemizi çevremize faydalı bir birey olarak yaşamamızı sağlar. Unutmayın kötü bile olsa bu günler yarında kalacak. Yarınlarımız bu günlerde nasıl düşündüğümüze, nasıl davrandığımıza, kendimizi nasıl etiketlediğimize bağlı.
 
Her yeni yıl; yeni atılımlar, yeni umutlar, kısaca yenilikler yılıdır. Dünyayı değiştirmek istersen yüreğine inan, dostlarına güven, sevgine, iyiliğine inan... Yeni yıl senin başarılarının anahtarıyla tüm kapıları açacaktır. Yeni yıl paylaşımlarımızın yılı olsun. Mutluluk, esenlik ve sevinçler getirsin.
 
Mutlu yıllar dilerim.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN