Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kemalpaşalı Sanayicilerin Sesine Kulak Verin

Yayınlanma Tarihi : 30 - 09 - 2016 : 09:10
Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi kurulduğu günden bu yana gündemden hiç düşmemiştir.
 
Önce köylülerin arazileri yok pahasına ellerinden alınmak istenmişti daha sonra büyüme adı altında bazı uyanıklar buralarda arazi kapattılar son olarak da vermediği hizmetler için üyelerinden para toplama konusu ve aidatlara yaptığı aşırı zamla gündem olmuştu.
 
Esasında burası deve kuşu örneğinde olduğu gibi deve mi, kuş mu belli değildir. Ortasından Ankara yolu geçen, sınırları harita üzerinde varolup normal yaşamda olmayan. Tam Türkçesiyle ucube bir organize sanayi bölgesidir. Normal şartlar altında Organize Sanayi Bölgeleri kriterlerine uymadığı için organize vasfının çoktan kaybetmesi gerekirdi. Gerçi geçmişte bu özelliğini birkaç kez kaybetmişliği de vardır.
 
Son sorun ise burada fabrikası olan sanayiciler artık EBSO tarafından atanan kişiler tarafından yönetilmek istemiyorlar. Bu yüzden buradaki 500'den fazla sanayici isyan halindedir.
 
Büyüye büyüye KOSBİ 1300 hektarlık bir alana ulaşmıştır. Zaten devamlı obur çocuklar gibi büyümesinin gerekçesi de EBSO’nun burada yönetim hakimiyetini kaybetmek istememesidir. 
 
Tüm kapasite dolduğunda yaklaşık 900 tesis burada üretime geçmiş olacak. Şu anda mevcut tesis sayısı 510, yani yüzde elliden fazlası kurulmuş durumdadır.  Şimdi buradaki sanayiciler haklı olarak Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkililerine soruyorlar;
 “Biz hepimiz kendi alanlarında başarılı olmuş iş adamlarıyız. Ülke ekonomisine milyarlarca liralık katma değer kazandırıyoruz. Yanımızda onlarca, yüzlerce insanı başarıyla yönetirken, KOSBİ'yi mi idare edemeyeceğiz? Bu bir anlamda artık bize hakaret gibi gelmeye başladı. Çok kesin ifade ediyoruz ki, EBSO tarafından atanan kişiler tarafından yönetilmek istemiyoruz.”
 
KOSBİ'deki işletme sahipleri, kendilerini aciz gibi hissettiren bu uygulamadan en kısa sürede kurtulmak istiyorlar, yerden göğe kadar da haklılar. İnşallah seslerini sayın Bakan Faruk Özlü duyar.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN