Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dingo'nun Ahırı

Yayınlanma Tarihi : 28 - 09 - 2016 : 11:34
Hocam; kusura bakma ama, belli ki alt kültürde yetişmişsin.
Zorlama kendini, çünkü suç senin değil. 
Seni kim, nasıl o okula müdür yaptı o da önemli değil.
Ama seni öğretmen yapan o sistem var ya; sen ve senin zihniyetindeki öğretmen ve müdürleri yetiştirmemesi için çok acil olarak yeniden düzenlenmesi lazım.
MHP Lideri Bahçeli doğru söylemiş; sen kendini ahırda yönetici sanabilirsin. Ama gencecik çocuklarımızın Türk Bayrağı'nın önünde okumak istedikleri Türküm, Doğruyum, Çalışkanım... diye başlayan andımızı söylemek istedikleri yer, "ahır" değil, bir okuldur, okul...
Çocuklarımız doğru yerde de, sen yolunu şaşırmış; "ahır" yerine yanlışlıkla okula girmiş olabilir misin?
 
 
Örneğin, pop sanatçılarını andıran saçlarınla, müdürden çok "O Ses Türkiye Yarışması'nın" finalisti gibi çıktığın sahnede ağzından çıkan "Dingo'nun ahırı mı burası?" lafının kim tarafından ve kim için söylendiğini biliyor musun?
Sanmam!..
Bak sana anlatayım da bil:
İstanbul'da Atlı Tramvaylar zamanında, tramvaylar 2 atla çekilirken dik Şişhane yokuşunu çıkabilmek için Azapkapı'dan takviye at alarak yokuşu çıkabilirlermiş.
Tramvay bu haliyle Taksim'e kadar gelir, burada çıkartılan atlar, bugün Taksim alanının batı kısmındaki sular idaresi ile Fransız konsolosluğu arasında bir ahırda bir süre dinlendirildikten sonra tramvaya bağlanmadan boş olarak Azapkapı'ya götürülürlermiş. 
Taksim'deki bu ahırı Dingo adlı bir rum vatandaş işletirmiş.
Bay Dingo sarhoşun tekiymiş. Sabahtan içmeye başlar çoğu zaman da sızar kalırmış. Ahıra at değiştirmek için gelen görevliler, Bay Dingo iş yapamadığından, kendi başlarının çaresine bakmak zorunda kalırlarmış.
Gün boyu bir sürü atın girip çıkmasından, seyislerin at değiştirme, dinlendirme, hayvanların karınlarını doyurma, koşumlarını takıp-çıkartmak için yarattıkları kargaşadan dolayı dilimizdeki "Burası Dingo'nun ahırı mı giren çıkan belli değil" sözünün buradan kalmış.
Anlayacağın Pop Sanatçısı saçlı Karşıyaka Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu müdürü sayın eğitimci;
Yönettiğin okul Dingo'nun ahırına benziyorsa, sahibi değilsin belki ama yönettiğin için sarhoş Dingo kim oluyor, bir düşün...
Bir de sakın ola bir daha, asla ve asla ağzını bozma.
Bir Türk öğretmenine böyle bir Türkçe ile öğrencilerine hitap etmek yakışmaz.
Bunu da unutma...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN