Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


85.Fuar: Şimdi Oldu

Yayınlanma Tarihi : 03 - 09 - 2016 : 11:58
Geçtiğimiz yıllarda Enternasyonal Fuar açıldıktan sonra yapılan bütün konuşmalarda “Ah nerede o eski fuarlar” diyerek hayıflanırdık. Kendi ellerimizle dünyanın tek aile fuarını nasıl yok etiğimizi tartışırdık.
 
İşte yıllar sonra 85.İzmir Enternasyonal Fuarı o kadar mükemmel bir program ve etkinliklerle açıldı ki 40 yaş ve üstü olan ziyaretçiler ‘’işte özlediğimiz fuar buydu’’ dediler. 
 
Eksiklikler yok muydu, mutlaka vardı. Bu bardağın dolu tarafından bakmakla ilgilidir. Fuar bittikten sonra yapılacak olumlu katkılar İZFAŞ yöneticileri tarafından mutlaka dikkate alınacak ve 86. Fuar daha da görkemli bir şekilde İzmirlilerle buluşacaktır.
 
Ben şahsen üç gün üst üste fuara gittim, hem BEN TV olarak fuardan canlı yayın yaptım hem de fuarı gezme şansım oldu.
 
Başta ABD olmak üzere Arjantin, Avustralya, Küba, Rusya, Yeni Zelanda olmak üzere 18 ülkeden 600 sokak sanatçısı Fuara çok farklı bir hava getirmişlerdi.
 
Abartmıyorum fuarın sokakları tıpkı 80’li yıllarda olduğu gibi insan kaynıyor, yürümekte zorlanıyordum. Her alanda, her köşe başında bir sokak gösterisi ve eğlence vardı.
 
Yeşil alan konserleri fuara ayrı bir hava katmıştı. Ya tiyatrolara ne demeli, İstanbul’da sahne açan birbirinden güzel oyunlar İzmirlilerin ayaklarına gelmişti.
 
Açıkhava Tiyatrosu ve İsmet İnönü Sanat merkezindeki müzikal ve sahne şovları İzmirlilerden tam not aldı.
 
Motosiklet gösterileri nefesleri kesti. En keyif aldığım yer de Mogambo oldu. 80’li yıllarda olduğu gibi palmiye ve güzel çam ağaçlarının altında Neşet Ruacan ve arkadaşlarını dinlerken anılara daldım gittim. Kübana'yı da düşünmedim dersem yalan olur.
 
Elbette 85. Fuarda yalnız eğlence yoktu, tema inovasyondu. Partner ülke Malezya, onur konuğu il de Manisa’ydı. 27 ülkeden gelen yabancı katılımcı ve heyetler İzmir’den çok mutlu ayrıldılar. Türk yatırımcılar yabancı iş adamlarıyla yoğun temaslarda bulundular.
 
85. Fuar dolu dolu bir fuar olarak anılarda kalacak. Basmane kapısı başta olmak üzere içeri girmek isteyenler uzun kuyruklar oluşturdular.
 
Yıllar sonra Fuardan dolayı esnafın yüzü güldü.  Görünen o ki 85. Fuar son yılların ziyaretçi rekorunu kıracak.
 
Bu güzel on günü İzmirlilere yaşatan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na, Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’a, Vestel Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu’ya ve İZFAŞ Yönetim Kurul Üyesi Gül Şener’e teşekkürlerimi sunuyorum.
 
NOT; Eğer bu akşam yapacak çok önemli bir işiniz yoksa mutlaka ailecek Fuara gidin. Ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN