Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


FETÖ ve Guguk Kuşu

Yayınlanma Tarihi : 16 - 08 - 2016 : 10:26
Guguk kuşu, yumurtlama zamanı geldiğinde kendini gizleyerek yuva yapan çiftleri gözler.
Ve, gözüne kestirdiği, yavrusunu başkalarına muhtaç etmeyeceğine inandığı bir kuşun yuvasına giderek oradaki yumurtalardan birini atar ve yerine, oradaki yumurtanın mükemmel bir kopyası olan kendi
yumurtasını bırakır.
Öyle ki, hangi kuşun yuvasına yumurtasını bırakacaksa kendi yumurtasını da o kuşun yumurtasının renk ve desenine göre yumurtladığı da söylenir. Böylelikle işin zor kısmını üvey annenin
sırtına yükleyerek beklemeye koyulur.
Dışarıdan bakıldığında bırakılan yumurtanın diğerlerinden farklı olduğu fark edilse de üvey anne
bunu anlayacak kadar zeki değildir, bundan habersiz kuluçkaya yatmayı sürdürür.
 
Guguk kuşunun yumurtası genellikle ev sahibi yumurtalardan önce civciv çıkarır. Çıkan civciv daha gözleri açılmamış ve tüyleri bile çıkmamış haldeyken sanki öğretilmiş gibi yuvada bulunan diğer yumurtaları aşağı atar.
Amaç; hiçbir şeyden haberi olmayan zavallı annenin yavrularına bakma içgüdüsünden faydalanmak ve kendisinin diğer yumurtadakilere olan farklılığının ortaya çıkmasına mani olmaktır.
Şu da bilinmelidir ki; şayet bir yuvada iki veya daha fazla Guguk Kuşu yumurtası olursa ilk çıkan yavru daimi surette -kardeşi bile olsa- diğerlerine hayat hakkı/yaşama şansı vermeyecek ve yuvadan atacaktır.
 
Artık bu yavru, yuvanın tek sahibidir ve üvey anne bütün dikkatini ona vermiştir.
Yavru Guguk Kuşu getirilen her şeyi yiyerek hayret verici bir hızla büyür.
Üvey anne, her ne kadar kendisine benzemese de bu yavruyu beslemek konusunda içgüdüsüne karşı koyamaz ve bu yavruya o kadar iyi bakar ki; üç hafta sonra neredeyse bu küçük yavru üvey annesinin dört katı ağırlığa ulaşır.
Ayrıca bu Guguk Kuşunu sadece yuva sahibi üvey anne-babanın beslemesinin yanında, ağzını geniş bir şekilde açarak devamlı ötmesi, kendini acındırması sonucu yakın çevrede bu çığlıklara
kayıtsız kalamayan diğer anne babalar da besler.
Altı hafta sonra da üvey anne ve babasının bin bir zahmetle kurduğu yuvayı yıkıp-döküp dağıtarak, yuvadan ayrılıp, eş aramaya çıkar.
 
Guguk Kuşunun kısa ibretlik hikâyesi böyledir.
15 Temmuz'a baktığınızda, ülkeyi "darbe" görüntüsü vererek kanlı iç savaş ile bölmeye, sonra da hizmet ettikleri yabancılara "alın-parçalayın ve paylaşın" diyecek kadar kansız olan FETÖ/PDY ile Guguk Kuşu ne kadar birbirlerine benziyorlar değil mi?
İkisinin de var olmak için izledikleri yol ve yaptıkları neredeyse bire bir uyuşuyor:
Yandaş gibi görün, kendini evlat gibi sevdir, yuvanın gerçek sahiplerini yok et, beslen, semir ve tek hakim ol; sonra da sana bakan, karnını doyuran, büyüten ana-babanın yuvasını dağıtarak; yık-böl-parçala ve ittir ol git...
Orun için sen bir Guguk Kuşusun FETÖ!..
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN