Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hiç mi Dikkat Çekmedi?

Yayınlanma Tarihi : 15 - 08 - 2016 : 12:45
Okudukça, öğrendikçe "yok artık" diyorum.
Ekliyorum; hadi biz millet olarak uyuduk, uyutulduk da, bu adamlar devleti sarıp sarmalarken, işleri güçleri bu ve benzeri yapılanmaları önlemek, yok etmek olanlar da mı uyuyordu?
15 Temmuz gösterdi ki, uyumuşlar, üstelik de derin bir "kış uykusu"na dalmışlar...
Türk Silahlı Kuvvetleri'nde kritik görevde bulunan bir muvazzaf subay anlatıyor:
"Darbeciler arasında yer alan kurmay subayların sayısının çokluğu karşısında ben bile şaşkınım. Bu subayların çoğunun, Amerika'da U.S. Naval Postgraduate School da eğitim görmeleri daha da şaşırtıcı bir ayrıntı..."
O subay devam ediyor:
"TSK'da bazılarının cemaatçi olduğunu biliyorduk ama aralarında asla tahmin bile edemeyeceğim insanlar da çıktı. Benim şaşırdığım, FETÖ'cü olduğunu darbe gecesi öğrendiğimiz bu kişilerin bize o güne kadar gösterdikleri yaşam tarzı. Bizleri bunca yıl yanıltmışlar. Yani bir kısmını inanın hiç namaz kılarken, oruç tutarken görmedim. İçki içenler de vardı aralarında. Bu kişilerin çoğunluğu TSK'da geleceği olan, parlak, vizyon sahibi olduğunu sandığımız personeldi.
 
Darbeye katılan ve FETÖ'cü olduğu iddiasıyla tutuklanan kurmay subayların özgeçmişlerine bakın, yüzde 90'ının U.S. Naval Postgraduate School'da (NPS) eğitim aldıklarını görürsünüz. Kredisi 3.5'un üzerinde olan ve dil yeterliliği bulunanlar gider oraya. Son 10 yılda, Amerika'ya yüksek lisans amaçlı gönderilen ve orada TSK adına 2.5 yıl eğitim gören bu okuldan mezun, özellikle kurmay subayların çoğunun darbe girişiminde yer alması dikkat çekicidir..."
 
Zırh Delici Mermi Dağıtılmış
 
15 Temmuzda düğmeye basıldığı andan, darbenin önlenmesine kadar geçen sürede yaşananları izlerseniz, "Ya ordumuza afyon mu yutturuldu?" diyebilirsiniz.
15 Temmuzu inceleyen askeri bilirkişinin ilk tespitleri çarpıcı:
"Tatbikat var denilerek askerlere zırh delici mermi dağıtıldı. Komutanlar cuma günü tatbikat olmayacağından şüphelenmeliydi..."
Anımsayın, İstanbul'da bazı birliklerden askerler dışarı çıkarken, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri de FETÖ militanları tarafından kapatılmıştı. O gün darbeye karışan askerlere "bu akşam tatbikat var" denilerek, hazırlık yaptırıldığı ortaya çıkmıştı.
 
Ancak, akşam saatlerinde tatbikat yalanıyla hazırlık yaptırılan İstanbul ve Ankara'daki askerlere, zırh delici mermilerin dağıtıldığı belirlendi.
Bu nokta bilirkişilerin dikkati çekmiş; doğru...
Çünkü Türk Silahlı Kuvvetleri'nde cuma tatbikat günü değildir, bakım günüdür.
Zırh delici mermilerin tatbikat diye kışla dışına çıkarılan askerlere dağıtılması ve o günün cuma olması komutanların dikkatini çekmeliydi.
Nedense kimse şüphelenmemiş...
Peki bu garip değil mi?
Belli ki zaman geçtikçe 15 Temmuz darbe girişimi öncesi ve sonrası çok konuşulacak.
İnşallah bir daha başka bir 15 Temmuz yaşamaması için gerekenler yapılır.
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN