Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


85’lik Delikanlı

Yayınlanma Tarihi : 12 - 08 - 2016 : 18:20
İzmir Enternasyonel Fuarı bu yıl sürprizlerle dolu. İki gündür fuar haberlerini tüm ayrıntılarına kadar okuyorsunuzdur. İnanıyorum ki fuara yıllardır adım atmamış İzmir ve Egeliler bu yıl 85’lik delikanlıya çok büyük ilgi göstereceklerdir.
 
Yıllar önce İzmir Enternasyonel Fuarı’nın yöneticiliğini yapanlar dahil bir kısım çok bilmişler “Bu tip fuarcılığın ömrü doldu, buraları panayır oldu” diyerek Türkiye’nin ilk fuarına en büyük darbeyi vurmuşlar, bilerek veya bilmeyerek Türkiye’nin değil dünyanın tek “aile fuarı”’nın temeline bu sözler ile dinamit koymuşlardı.
 
Allah'tan hem rahmetli Piriştina, hem de ondan sonra bayrağı devralan Aziz Kocaoğlu bu değersiz cümlelere kulak asmayıp, enternasyonel fuara gerekli ilgiyi gösterdiler. 
 
85. kez kapılarını açacak bu fuar görünen o ki son yılların en görkemli ve ihtişamlı fuarı olacak. Çok güçlü iki kurum Folkart ana sponsor, Vestel de inovasyon ana sponsoru olarak İZFAŞ’a çok büyük destek sağlıyorlar.
 
Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan basın toplantısında yaptığı konuşmada “İzmir’in böyle bir etkinliğe çok ihtiyacı var. Gelecek İzmir’de sloganı bizi çok heyecanlandırdı. Vestel 16 bin çalışanı 4 milyar dolarlık cirosuyla dünyada birçok fuara katılır. Katılmaktan en çok gurur duyduğumuz fuar burası” dedikten sonra söz alan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak “İEF’ye gerçek anlamda, bir gençlik aşısı yapılıyor. Biz de Folkart olarak, ilklerin şehri İzmir’in çok parlak bir geleceği olduğunu biliyoruz. İzmir’e yönelik projelerin tamamlanmasıyla birlikte İzmir yakın bir gelecekte Türkiye’nin en parlak ve özel şehri haline gelecektir. Biz Folkart olarak İzmir’in geleceğine inanıyoruz”. dedi.
 
Burada Mesut Sancak ve Folkart ile ilgili bir paragraf açmak şart oldu. İzmir orta halli bir Anadolu şehri değil. Folkart gibi aynı maddi güce sahip onlarca firma var bu kentte. Ama bakıyoruz, önemli bir sosyal sorumluluk projesinde, sporda, sanatta, hayır kurumlarına yardımda, şimdi de Enternasyonel Fuara ana sponsorlukta hep Folkart ve Mesut Sancak ismini ön planda görüyoruz. Yıllardır İzmir’in adını kullanıp bu şehirden nemalananlar her nedense ortaya çıkıp bizim de bu çorbada biraz tuzumuz olsun demiyorlar. İzmir’e parasal destek söz konusu olunca ortadan yok olan bu anlı şanlı isimler hiçbir destek ve katkıda bulunmadıkları etkinliklerde başköşede olmaktan da ayrı bir zevk alıyorlar. Şimdi bu özel paragrafı kapatalım.
 
Aynı basın toplantısında son konuşmayı yapan Kocaoğlu, “85’lik dev çınarı daha yükseklere çıkarmak istiyoruz. Bu yıl ilk deneme olacak çok iyi hazırlandık. Çok farklı bir enternasyonel fuar yaşayacağız. 600 sanatçı gelecek. Fuarımız tam bir eğlence kültür ve sanat şölenine sahne olacaktır. Geçmiş yıllardaki haklı eleştiriler bu yıl olmayacaktır”. dedikten sonra ‘’İzmir’in yolu, Enternasyonel Fuarın önü açık olsun” diyerek sözlerini noktaladı.
 
Çok sıkıntılı günlerden geçtiğimiz bu ortamda 26 Ağustos’tan, 4 Eylül’e kadar İzmir, Ege ve Tüm Türkiye’ye çok farklı bir fuar yaşatacak olan Büyükşehir Belediyesi’ne, İZFAŞ çalışanlarına, Folkart yöneticilerine ve Vestel’e çok teşekkür ediyorum.
 
**
 
AYRI BİR NOT;
ANLAYANA:
BİR LAFA BAKARIM LAF MI DİYE, BİR DE SÖYLENE BAKARIM ADAM MI DİYE.
 
Son günlerde sürdürülmeye çalışılan cadı avı kampanyalarıyla ilgili en güzel cümleyi gazeteci Ümit Yaldız söyledi: “Abi senin için birisi bir yazar yücelirsin, başka birisi bir yazı yazar küçülürsün. Sen üzülme bu günlerde çok yüceliyorsun”
 
Teşekkürler Ümit Yaldız.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN