Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hesap Edemedikleri Şey!..

Yayınlanma Tarihi : 05 - 08 - 2016 : 10:00
15 Temmuz'un arkasındaki FETÖ/PDY örgütünün başta güvenlik kurumları olmak üzere, bütün kamu kurumlarındaki uzantılarının ortaya çıkarılması kararlı ve sabırlı olmayı gerektiren bir süreçtir.
 
Bu terör örgütünün devletin içerisinden kazınması ve toplumsal desteğinin kesilmesi için atılacak adımların suçsuz insanlarda mağduriyetlere yol açmaması da bu mücadelenin başarısı açısından çok önemlidir.
 
Bu örgüt, 2002'den bu yana Türkiye'de seçimle iktidar olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı darbe dahil olmak üzere her türlü yöntemi kullanarak devirmeye kalkışmıştır.
 
Hesap edemedikleri tek şey; Türk halkının demokrasiye ve seçilmiş liderlerine sahip çıkma konusundaki kararlılığı olmuştur.
Nitekim darbe girişimi halkın sağ duyusu ve kahramanca direnişiyle atlatılmıştır.
 
 
Bu alçakça girişimin görünen sorumluları bellidir. Sırada bunların içerideki ve dışarıdaki bağlantılarının açık bir şekilde ortaya dökülmesi vardır.
Bu kolay bir iş değil.
Çünkü, söz konusu yapının kendisini gizlemedeki mahareti bu mücadelenin zor olacağının işaretidir.
Ne var ki, üç nokta bu örgütün gerçekleştirdiği darbe girişiminin dış bağlantılarını anlamamıza yardımcı olabilir.
Türkiye’de 1960'tan beri yaşanan darbelerde başta ABD olmak üzere NATO ülkelerinin oynadığı rol göz önünde tutularak, 15 Temmuz darbe girişiminde de, “müttefiklerine” karşı müdahaleci bir geleneğe sahip olan Washington ve Brüksel’in tutumu ciddi biçimde irdelenmelidir.
 
 
Seçimle ülkelerinin başına gelen Patrice Lumumba (Kongo-1961), Salvador Allende (Şili-1973) ve Adnan Menderes’in darbeler sonucu öldürülmesi bu darbelere destek veren Batı ülkelerinin çıkarları doğrultusunda ne kadar ileri gidebileceklerinin bir göstergesidir.
15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı öldürmeye kalkışılması bu göstergenin ciddi bir göstergesidir.
Washington yönetiminin kendi ülkesinde barındırdığı Gülen’e bağlı örgütün Türkiye’deki darbe girişiminden habersiz olduğunu düşünmek en azından bu ülkeyi küçümsemek olur.
 
Ayrıca;
Darbe girişimi öncesi ve sonrasında, Batı’daki etkili bazı çevrelerin Türkiye’de demokratik yollarla olmayacak bir iktidar değişimini istedikleri apaçık ortadadır.
 
15 Temmuz hepimize; bu çevrelerin seçimle işbaşına gelen Erdoğan’ı darbe dahil olmak üzere her türlü yöntemi kullanarak devirmeye kararlı göründüklerini göstermiştir.
 
Nitekim Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, FETÖ’nün bombaladığı TBMM’de yaptığı konuşmadaki "Ne kadar etabınız varsa hepsiyle beraber gelin" sözleri, sadece FETÖ’ye değil, arkasındaki bu hazımsız dış aktörlere de verilmiş mesaj olarak görülmelidir.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN