Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


15 Temmuz'a Nasıl Geldik?

Yayınlanma Tarihi : 04 - 08 - 2016 : 10:21
Ergenekon soruşturmasının başladığı günler.
Gündeme yine "bomba" gibi düşmüştü.
"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a suikast için getirildi" denen ve sonrasında PKK’ye mal edilen bomba yüklü bir minibüsün Ankara Kurtuluş'ta bir otoparkta getirildiği flaş haber olarak verildi.
 
Günlerce kamuoyunu meşgul eden bu bombalı minibüs olayının malesef FETO'nun bir "kurgusu" olduğu bugün ortaya çıktı.
 
Çatı iddianamesinde açık ve net olarak şöyle yazıyor:
"Fethullahçı polislerin siyasi iktidara istediklerini yaptırabilmek için “suikast girişimini önledik..."
Tamamen yalan, tamamen bir komplo.
 
Bu örgütün polis içindeki uzantılarının, özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik suikast girişimleri olduğu gerekçesiyle çok sayıda olay tezgâhladıkları ortaya çıktı.
 
İddianamaye göre, FETÖ’cü polisler önce Van’da bir minibüs ayarladı ve 580 kilo patlayıcıyı yükleyip Kurtuluş’taki çok katlı otoparka bıraktı.
Minibüs, 11 Eylül 2007’de otoparkta yakalanmış gibi kamuoyuna duyuruldu ve Başbakan’a suikast planlandığı iddia edildi.
Bu operasyon sonrasında cemaatin polisleri taltifle ödüllendirildi. Gerçekte ise minibüs istihbarat daire başkanlığının kapalı garajında 3-4 gün bekletilmişti ve ve olay cemaatçi polislerce tezgâhlanmıştı.
 
Eskişehir’de okuyan üniversite öğrencisi İdris Nakcı, PKK üyesi olduğu ve minibüsü otoparka getirdiği iddiasıyla 20 yıl hapse mahkûm oldu ve cezası Yargıtay’ca onandı.
 
Yine iddianameye göre Nakçı’ya minibüste ele geçirilen SIM kartlardan ulaşılmıştı.
Ne yazık ki, diğer davalarda olduğu gibi yargılama sırasında ortaya çıkan çelişkiler ne mahkemece ne de Yargıtay’ca dikkate alındı.
 
Minibüsün otoparka bırakıldığı gün Nakcı’nın Eskişehir’de ev taşıdığını söyleyen 6 tanık ifadesi ve Eskişehir’de Kredi Yurtlar Kurumu’na ait yurttan kendi imzasıyla depozitosunu iade aldığını gösteren resmi makbuz vardı. Nakcı’nın kullandığı telefonlara ait sinyaller de Eskişehir’de olduğunu gösteriyordu.
 
Nakcı cezaevinde yatarken, avukatı Faruk Duran, “yeniden yargılama” talebiyle Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvurdu. Mahkeme, başvuruyu “kabule değer” buldu ve soruşturma açtı.
 
Mahkemenin yürüttüğü soruşturmada “gizli tanık” olarak dinlenen Emniyet İstihbarat Dairesi’nde görevli bir polis, minibüsün Emniyet İstihbarat’ın garajında hazırlandığını iddia etti.
 
Kriminal Daire Başkanlığı’nda görevli üst düzey bir polis müdürü de bomba yüklü aracın Ankara’ya getirileceğinin istihbarat tarafından bilindiğini ve bir elemanlarının minibüsü Ankara’ya getirilmeden önce “incelediğini” söyledi.
 
Mahkeme yine de “yeniden yargılama” izni vermedi. Nakcı mahkûm olduğu 20 yıl hapis cezasını çekerken gizli tanığın suçladığı polisler, üstelik de terfi alarak görevlerine devam ettiler.
 
Sözün özü;
Türkiye bu ve bunun gibi yüzlerce-binlerce "kurgulanmış", "tezgahlanmış" olaydan geçerek 15 Temmuza geldi.
Bilmem anlayabiliyor musunuz?
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN