Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ne Yapılmak İstendi?

Yayınlanma Tarihi : 28 - 07 - 2016 : 11:47
Bir analiz yapalım.
15 Temmuz'un hazırlanış ve kalkışmanın yaşandığı ayrıntılar ortaya çıktıkça, darbecilerin "Arap Baharı" ndan ilham aldıkları anlaşılıyor.
Tunus'ta başlayan, Mısır'ı, Libya'yı alt üst ettikten sonra Yemen'e uğrayıp Suriye'de süren iç savaşı, FETÖ/PDY Türkiye'ye taşımaya çalışmıştır.
İç savaşı önce PKK denedi.
"Devrimci Halk Savaşı" süreci başlatıldı.
Bazı yerlerde "özerk yönetim" ilan etti.
Bir kaç ay güvenlik güçlerine direnildi.
Askerin harekete geçmesiyle hezimeti yaşadı.
Peki; PKK'nın başındakiler Türk Silahlı Kuvvetleri gibi bir ordunun karşısında tutunamayacağını bilmeyecek kadar ahmak mıydılar?
PKK, bir mahallede "özerk yönetim" ilan edince kent halkının bütünüyle kendisine katılacağını, özellikle Güneydoğu'da bütünüyle devlete karşı bir devrimci halk savaşı başlayacağını ummuştu. Dahası ülkenin genelinde de iktidardan memnun olmayan kitlelerin Mısır, Libya ya da Suriye'de olduğu gibi sokakları işgal edeceğini hesap etmişti.
PKK'nın bu hesabı yanlış çıktı.
 
PKK geri çekilmek zorunda bırakılınca, son 56 yıllın en kanlı ve en halk düşmanı darbe girişimi FETÖ'cüler liderliğinde 15 Temmuz gecesi denendi.
Tek amaç; bu darbe girişimiyle darbeciler güçlerini kanıtlama, halk ile siyasetçileri sindirerek bir kısmını bertaraf etme, diğer kısmını yanına çekmek, iç savaş yoluyla bütünlüğü bozmak ve sonuçta devlete el koymak gibi bir strateji uygulamak istediler.
Önce, uçak, helikopter ve tanklarla halkın üzerine gidildi. Ardından TBMM, Genelkurmay, Polis Özel Harekat, MİT'e saldırılarla halkı ve siyaseti sindirmeye kalkışıldı.
En tehlikeli olanıysa; darbeci askerle devletin yanında olan askeri, darbeci askerle polisi, tankların üzerine çıkmış darbecilerle halkı ve sonuçta halkı halkla çatıştırmaya kalkışmalarıydı.
Nitekim, FETÖ'cü darbeci hainlerle PKK'lı hainlerin "iç savaş" çıkartarak halkı bölmek ve bir kısmını yanlarına çekerek sonuç almak üzerine kurulu bir planı uygulamaya koydukları anlaşılıyor.
Böyle bir stratejinin PKK'nın dağda yaşayan eşkıya başlarının ve Pensilvanya'da yaşayan Gülen'in kurgulaması, uygulamaya koyması mümkün mü?
Asla değil.
 
Libya, Mısır, Yemen, Irak ve Suriye'de olanları bilmeyen kalmadı.
Irak'ın ABD tarafından işgali ile başlayan iç çatışma ABD güdümünde Kuzey Irak Kürdistanı'nı ortaya çıkarmadı mı?
Bugün Suriye'de de yaşanan iç savaşın artık Kuzey Suriye Kürdistanı'nı inşa etmek için olduğu aşikardır.
Türkiye'de de bir iç savaşla Güneydoğunun üzerinde kontrolümüzün kaybedilmesi istenmiş ve Bağımsız Birleşik Kürdistan'ın kurulması planlanmıştır.
Bunun için;
15 Temmuz, küresel güçlerin PKK'yla başlattığı iç savaş çıkarma stratejisini FETÖ'nün ordudaki sızıntılarını kullanarak gerçekleştirmeye çalışmasıdır.
Darbecilerin içinde "Türk Milleti" geçmeyen bildiriyle gerçekleştirmek istediklerinin ne olduğu da böylece ortaya çıkmıştır.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN