Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sevgi Meleklerine Sevgi İzi

Yayınlanma Tarihi : 08 - 07 - 2016 : 22:31
BEN HABER GAZETESİ 47. SAYI
 
 
 
Biliyorum ailenizden birini ya da en yakın dostunuzu asla kaybetmek istemezsiniz... Böyle bir durumda olmak, dipsiz kör bir kuyuda umutsuzca kara kuyudan aydınlığa çıkmayı beklemek gibidir. Güneş doğar ama gözünüz, gönlünüz aydınlanmaz, yüreğiniz kaybınızda, “ne yer, ne içer” diyerek umutsuzca meleğinizi arar. Dünyada sağlıklı olmayan pek çok insan var ve biz belki de pek çoğunun farkında bile değiliz. Hatta kendini ifade edemediği için bağıran birini gördüğümüzde korkuyla geriye çekiliyoruz. Hiç düşünmüyoruz bu bizim çocuğumuz, kardeşimiz, akrabamız olabilirdi diye... Oysa bu SEVGİ MELEKLERİNE sahip pek çok aile sorunlarla uğraşırken bir de toplumsal baskıyla dışlanmışlıkla karşı karşıyalar. 
 
Ben bu SEVGİ MELEKLERİYLE çalışma ve o ailelere yardımcı olma şansına sahibim. Uzun yıllardır saf bir temizlikle hayata bakan bu MELEKLER bana yaşam ışığı oldu. Onlar ve aileleri için ne yapabilirimi düşünürken kıskandıracak ölçüde güzel bir projeyle karşılaştım: SEVGİ İZİ. Zihinsel engelli, Alzheimer veya benzeri rahatsızlıkları bulunan, kaybolduğunda kendini kimseye ifade edemeyecek durumdaki, ağzı olup dili olmayan MELEKLERİN daha kısa sürede bulunması için oluşturulan bir proje bu. Yakınlarının veya kendilerinin kaybolma riski olduğunu düşünenler Sevgi İzi kayıt formunu doldurarak başvuruda bulunuyorlar. Formu doldurup “Kaydet” butonuna tıkladığınızda sistem bir numara veriyor. O numara gönüllü dövmecilerin katkılarıyla ücretsiz olarak sol kola yazdırılıyor. Kayıp kişiyle bir şekilde karşılaşan vatandaşların, o kişinin kolundaki Sevgi İzi numarasını ilgili birimlere iletmesiyle SEVGİ MELEKLERİMİZİN bir an önce ailesine kavuşması sağlanıyor. 
 
HARİKA değil mi? Hemen kolları sıvadım. URLA GÜNEŞYOLU ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ’NDE kaybolma riski taşıyan 150 çocuğumuzun aileleriyle tek tek görüşüp ancak 30 aileyi bu projeye ikna edebildim. Kaybolma risklerini hiçe sayıp "çocuğumun damgalanmasını istemiyorum" diyen ailelerin yanı sıra sağlıklı olan çocuklarına bile SEVGİ İZİ yaptırmak isteyen duyarlı ailelerle karşılaştım. Bu işe gönüllü olarak emeklerini katan sevgili dövmecilerimiz Sayın Gökhan Edge Demir ve Sayın Asil Ertemçöz'ü Urla'ya götürerek 30 SEVGİ MELEĞİNE SEVGİ İZİ yaptırdık. 
 
Günün sonunda huzurla yastığa başımı koyarken gözlerimde; SEVGİ İZİNİN yanına kalp yapılmasını isteyen, kalbi görünce mutluluğunu kahkahalar içinde "HARİKA" diyerek gösteren Down sendromlu kızımızın görüntüsü vardı.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN