Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmirspor-Folkart ve Gerçekler

Yayınlanma Tarihi : 17 - 06 - 2016 : 10:08
İzmir’de son günlerin en önemli konularından bir tanesi sporda yaşanıyor. Adını İzmir’den alan kulüp ile Folkart arasında uzun süredir görüşülen iki değerli markanın bir araya gelme projesi. 
 
İzmirspor’a yatırım fikrini Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’ın aklına sokan benle beraber eski İzmir Emniyet Müdürü Ercüment Yılmaz’dır.
 
Nasıl mı konu gündeme geldi anlatayım. Narlıdereli olan Ercüment Yılmaz, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Mesut Sancak, Hamdi Türkmen  ve ben o yıllarda sık sık bir araya gelip akşamları sohbet ederdik. İşte böyle akşamlardan birinde ben konuyu gündeme getirerek Mesut Sancak’a “Siz Folkart olarak spora çok yatırım yapıyorsunuz. Neden izmirspor’a sahip çıkmıyorsunuz”  dedim. Bu fikri doğduğu kenti çok seven özellikle de futbolu iyi bilen Sayın Yılmaz: “Çok doğru Mesut, sen bu kulübü sahiplen” diyerek büyük destek verdi.
 
Mesut Sancak bize hemen itiraz etti ve aynen şunları söyledi.
“İzmirspor’u yeniden hak ettiği yere taşımayı çok isterim. Bir kere adında İzmir var ve ben bu şehri çok seviyorum. Biz buraya ailecek yerleştik. Diğer şirketler gibi işlerimiz bitince buradan gitmeyeceğiz. Ama burada bir sakınca görüyorum, o da bir takım insanlar çıkıp İnciraltı'ndaki arsayı sahiplenmemiz için böyle bir girişimde bulunduğumuzu söylerlerse çok üzülürüm” diyerek ilk aşamada olaya pek sıcak yaklaşmamıştı.
 
Daha sonraki buluşmalarda Ercüment Müdür, ben konuyu sık sık gündeme getirerek ve Göztepe, Altınordu örneklerinin en doğru yöntemler olduğunu söyleyerek Sancak’ı ikna ettik. Bu konuşmalar yaklaşık altı, yedi yıl önce başladı ve yakın zamana kadar sürdü.
 
Ne yazık ki çok iyi niyetle yola çıkılan bu harika proje birkaç kendini bilmezin dedikoduları yüzünden bitme noktasına geldi. 
Habertürk Gazetesi Spor Müdürü Erhan Hartaç geçen hafta  köşesinde yazdığı yazıda konunun neden kapandığını isimler vererek çok güzel anlattı.
 
İzmirspor’un bu birleşmeden ne kazançlar elde edeceğini göremeyen birkaç menfaat ortağı, camiayı yanlış yönlendirilerek Tahir Gürler ve ekibinin pes etmesine sebep oldu.
 
Ben buradan gerçek İzmirsporlulara seslenmek istiyorum; Bu tarihi fırsatı kaçırmayın derim. Başta Folkart yönetimi olmak üzere kimsenin gözü İzmirspor’un mallarında değil. Kulübün başta İnciraltı arsası olmak üzere, topladığı kiralar dahil tüm gelirleri bugün olduğu gibi bundan sonrada dernekte kalacak. Kurulacak olan anonim şirkette aynen Göztepe ve Altınordu’da olduğu gibi tüm yatırımları yaparak İzmirspor adını yeniden layık olduğu yere taşıyacaktır. 
 
Aklı selim İzmirsporlular; bu kendini bilmez ve takımı bu duruma getirenlere asla kulak asmayın. Çıkın ortaya, sesinizi yükseltin ve düzgün, hak eden, İzmirspor'u gerçek anlamda  düşünen insanları yönetime getirerek bu işin önünü açın. Açın ki İzmirspor çakıldığı yerden 5- 6 yıl içinde eski şaşalı günlerine dönsün.
 
Bu yazıyı kaleme almadan önce Mesut Sancak’ı telefonla aradım. Geçen hafta yaşanan olaylardan sonra İzmirspor projesinden vazgeçip geçmediğini sordum. Aldığım cevap sağduyulu İzmirsporluları çok sevindirecek.  
 
Sancak ‘’Ben aynı yerdeyim. Amaç İzmirspor’u efsane futbolcularının muhteşem zaferlere imza attığı günlere döndürmek. Artık kendini İzmirli kabul eden ve bu şehirde milyarlarca liralık yatırım yapan Folkart ailesi olarak, İzmirspor’a da sahip çıkarak şehirle tam olarak bütünleşmek istiyoruz. Derneğin beş kuruşunda gözümüz yok. Dernek aynen bugün ki gibi arsası başta olmak üzere tüm mal varlığına sahip olacak ve onlar yönetecek.‘’
 
Mesut Sancak’ın samimi duyguları böyle. Şimdi görev zamanı gerçek İzmirsporlular da. Bu çatlak sesleri ortadan kaldırın ve ayağınıza gelen bu tarihi fırsatı değerlendirin.
 
Yoksa birkaç yıl sonra bu fırsatı nasıl teptiğinizi bir birinize anlatarak çok pişman olursunuz. Şunu da unutmayın ki Ege’de ekonomik sıkıntı yaşayan birçok kulüp böyle bir talih kuşunu dört gözle bekliyor.        
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN