Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Haziran Ayı Burç Yorumları

Yayınlanma Tarihi : 13 - 06 - 2016 : 13:59
BEN HABER GAZETESİ 46.SAYI
 
 
 
 
Sosyal ilişkilerimizi, estetik değerleri, aşk hayatımızı, eğlence ve hobilerimizi, romantizmi, yemek, içmek, cinsellik gibi duyusal hazlarımızı bize anlatan Venüs; 17 Haziran’a kadar İkizler burcundaki seyrine devam edecek. Ardından 18 Haziran’da Yengeç burcuna geçmiş olacak. 
 
Mars bizim; dürtüselliğimizi, öfke yönetimimizi, mücadele etme, harekete geçme ve inisiyatif alma tarzımızı anlatır. Mars; geri hareketini 30 Haziran’a kadar aktif bir şekilde sürdürecek. 30 Haziran’dan itibaren Mars ileri hareketine Akrep burcundaki seyrine devam edip, 3 Ağustos’ta Yay burcuna ulaşmak üzere yoluna devam edecek. 
 
 
20 HAZİRAN’DA DOLUNAY YAY BURCUNDA
 
 
 
Koç Burcu: Para ve günlük kazançlarınız ile ilgili konularda zekanızı, iletişim becerilerinizi çok aktif kullanacağınız, özellikle eğitim öğrenim, hukuk, ticaret gibi konularda aktif olacağınız bir ay içindesiniz. Özellikle her eksimden insan ile kolay ve uzlaşmacı diyaloglarınız dikkat çekiyor. Bu ilişkileri kolayca paraya çevirmeniz mümkün. Anneniz ile ilişkileriniz sevgi dolu ve geçmişte sizi üzen bir davranışı olmuşsa kolayca çözülecek. Ölüm, doğum, eşin mirası, varsa ortağınız ortak kazançlarınız ile ilgili ciddi gündemlerle uğraşabileceksiniz. Yaralanmalara dikkat edin. 
 
 
 
Boğa Burcu: Kendinizi sürekli insanlara anlatırken bulacaksınız. Özellikle anlaşılmayı çok isteyeceksiniz. Kendiniz, kim olduğunuz, gerçek yüzünüz ya da sizi nasıl görmemizi istediğiniz konuları sürekli yazılarınızda, dilinizde olacak. İnsanlar sizinle sohbet etmek isteyecek. Zamansız seyahatler, zamansız kurs vb programlara kayıtlara harcanacak paraya çok dikkat etmelisiniz. Çünkü Haziran ayı para akışınız ile ilgili ödemeleri geç almak gibi problemleri taşıyor olabilir. Borç vermeyin ve mümkünse az masrafa girin. Aile içi rekabet, tartışma bu konulara yatkın günler olabilir. Temkinli olun.
 
 
İkizler Burcu: Çevreniz tarafından bazı konulardaki gerçek duygu ve düşüncelerinizin fark edilmesinden yana bazı korkularınız olabilir. Gerçekten de yanlış anlaşılmaya müsait durumdasınız. Siz kendinizi barış, huzur, dostluk, eğlence, hobiler tüm bu davranış ve alanları kullanarak ortaya koymak isteyeceksiniz. Merak, araştırma, öğrenme gibi konular gündemde ve şansınız bu açıdan var; ama bu konu ile ilgili randevu aksamaları, geciken işler sizi zorlayabilir. Arkadaş çevresi ile iletişimde engellenmeler, zorlanmalar, arkadaş elemek zorunda kalmak vb konular sebebiyle günlük işlerinizde aksamalar olabilir. Arkadaşlarınızla rekabet ilişkisini iyi yönetmeniz gerekebilir. Sinirlerinize hakim olun.
 
 
 
 
Yengeç Burcu: Aşk, cinsellik, çocuklar, yaratıcılık, hobileriniz gibi alanlarda oldukça aktif olmak isteyeceksiniz; ama kariyeriniz, planlarınız ile ilgili gelişmeler bunlara istediğiniz vakti ayırmanız konusunda sizi engelleyebilir. Özellikle kariyeriniz ile ilgili konularda oluşan süreci yöneteyim derken yaratıcılılığınızı para kazanmaya çevireyim derken kullanacağınız kelimeler ve izleyeceğiniz düşünme biçimi sizi zora sokabilir. Savaşmak yerine girişimci yanınızı zekanızı kullanarak dönüştürün. Kariyer konularında öfke yönetimi konusunda çok dikkatli olmanız gerekecek. Hayaller ve umutlarınız ile ilgili planlarınız olumlu. Hayatınızda gelişiminizi engelleyen ve sizi farkında olmadığınız kişilerle ilgili güzel vakit geçirmek, onlara karşı içinizdeki kızgınlığın yol oluşunu hissetmek hoşunuza gidecek.
 
 
 
 
 
Aslan Burcu: Kendi aileniz, atalarınız, babanız, yuvanız ile ilgili konularda bitişler ve başlangıçlar iç içe gündemde olacak. Özellikle yaşamın getirdiği bu alandaki kavga, çatışma, rekabet gibi kendini gösteren konuların aslında bir empati yoksunluğundan kaynaklandığını fark edince konuyu kolayca çözümüne liderlik yapabileceksiniz. Böylece bu enerji sizi ve onları rahatlatacak. Bu ay boyunca bazen ailenizle yuvanızda olmak isteyeceksiniz. Bazen de onlardan tamamen uzaklaşıp, kariyerinize, işinize odaklanmak isteyeceksiniz. Başkalarına, hayır kurumlarına hayırsever yardımlarda bulunmak için uygun bir ay sayılır. Arkadaşlarınız ile keyifli birliktelikleri için sevgilinizin, çocuklarınızın tepkisini çekmeden yapmak kolay olmayacak sizin için. 
 
 
 
 
 
Başak Burcu: Kısa seyahatler, eğitim öğretim, yazma, kuzenleriniz, komşularınız bu konular daha çok gündeminizde olacak. Manevi değerleriniz ile ilgili konularda kendinizi geliştirmek isteyebileceksiniz. Yeni eğitimler almak konusundaki planlar aksayabilir. Kısa seyahatler birden uzun seyahatlere dönüşebilir. Anneniz ile ilişkileriniz birden sizin kendi değerlerinizi sorgulamanızı sağlayabilir. Bu konuda gerginliği aşmak için özellikle kim olduğunuzu, ne kadar zeki, titiz ve değerli olduğunuzu hatırlamanızı öneririm. İnsanlara istediklerinizi yaptırtamayacağınız, onun yerine uzlaşmayı hatırlamanız gerektiğini fark edeceksiniz. Girişimleriniz sizin tarafınızdan ortağınızı engelleyici şekilde oluyor (bu ortak eş, uzun ilişkili sevgili, iş ortağı vb). Empatiyi yeniden hatırlayın ve kolayca empati problemini çözün.
 
 
 
 
 
 
Terazi Burcu: Para ile ilgili olan mücadele ve girişimleriniz, kariyer hedeflerinizle örtüşüyor mu örtüşmüyor mu kafa karışıklıklarına yol açacak bir aydayız. Özellikle eşinizin parası, maddi kazancı ya da ortağınızın maddi kazancı sizin gerçekte yapmak istediğiniz iş üzerinde gerilimli bir etki yaratabilir. Örneğin; acaba işi bıraksam da evliliğimi çalışmadan mı sürdürsem yoksa kendi girişimci yeteneğimi kullanıp para kazanmak için yoğun bir şekilde çalışmaya devam mı etsem? Arkadaş çevrenizle ilişkilerinizde kuralcı, seçici olmak zorunda kalabilirsiniz. İnsanlar sizdeki haddini bildirme ve disipline etme potansiyelini görünce sizi yanlış anlayabilirler. Bu yüzden daha güler yüzlü ve doğru kelimeleri kullanarak mutlu arkadaşlıklar kurarız.
 
 
 
 
 
Akrep Burcu: Bu ay çok fazla insanla görüşmek, çok çalışmak konularında bir isteksizlik göze çarpabilir. Özelikle kendinizi ortaya koyarken, iletişim kurmadaki isteksizlik, içe kapanma, dinlenme ihtiyacı mutlaka giderilmesi gereken ihtiyacınızdır. Ortağınız, eşiniz ile oluşabilecek krizlerde kendinizi ortaya koymak zorunda kalışınızdan uzun zaman sonra ilk kez hoşlanmayacaksınız. Daha çok yaşam felsefenizi, inançlarınızı sorgulamak, eskiyen ne varsa manevi olarak doğal elemeler yapmak için uygun bir ay. Metabolizmanız ile ilgili problemleri hafife almayınız. Dış görünüşünüz, metabolizmanız, geçmişten getirdiğiniz sorumluluklarınız, fiziksel özellikleriniz tüm bunlar yaşama karşı bakış açınızla gerilim hattında. Biliyorsunuz siz krizlerle dönüşen bir yaradılışa sahipsiniz. Çok iyi birer kriz yöneticisi olduğunu müddetçe dünyayı yönetirsiniz. Yaşama bakış açınızı masaya yatırın. Bolca uyuyun.
 
 
 
 
 
Yay Burcu: Yaşama dair, günlük işlerinize, sağlığınıza dair, merak, araştırmak, yeni bilgiler edinmek konularında mutlaka iddialı davranın. Çünkü buradan elde edeceğiniz bilgiler hayatınıza ışık tutup sizi değiştirebilecek. Hoş değişim için direnç gösterebileceğiniz bir aydasınız; ama irade ve niyet diye bir şeye sahibiz. Kararlı olun ve bu konularda değişmesi gereken yanlarınıza odaklanın. Kendinizi zaman zaman gergin, zaman zaman uzlaşmacı bulabileceksiniz. Bu ay kendinizi disiplinli, eleştirel, kurallara uymaya çalışan, savunduklarının arkasında durmaya çalışan biri olarak göreceksiniz; fakat bu halleri abartırsanız evliliğinize, uzun soluklu aşk ilişkinizde partnerinize, iş ortağınıza pek sevimli yansımayabilir. Krizlere, gerginliklere mahal vermemek adına daha güler yüzlü yapıcı önerilerle onlara gitmek yerinde olur. 
 
 
 
 
 
Oğlak Burcu: Bir yandan arkadaş çevremiz ile çok vakit geçirip, onlarla etkinlikler yapmak isterken, bir yandan da kendi içimize kapanıp, kendi zihnimizin içinde yaşamak isteyebileceğiz. Kendi yaratıcılığınızı konuşturmanız gerektiği yerlerde arkadaşlık ilişkilerinizin sizi engelleyen yanları ile yüzleşebilirsiniz. Sanki iyi disipline olamamış bir ruh hali gelebilir. Arkadaşlarınızla konuşarak problemi çözme konusunda sıkıntılar çıksa da bir şekilde her şeyi yoluna sokabileceksiniz. Sağlık probleminizin iyileşmesi ile ilgili umut ve iyimser bakışınızı korumaya çalışın. Özellikle ruh sağlığınız konusunda kendinizi iyileştirmek için garip bir tembellik ve sanki isteksizlik hissettiğinizde lütfen bir uzmana başvurun. Bilinçdışınız sizi sabote ediyor olabilir. Yani sizi yaşamda daha mutlu edecek düşünceyi kolayca bulursunuz.
 
 
 
 
 
Kova Burcu: Babanız veya onun kadar etkili bir otorite figürü ile kurduğunuz diyaloglar kariyer hayatınızda özellikle girişimci yanınızı, hevesinizi kırabilir. Aslında o sizi engellemek istemiyor. Sizin göremediğiniz şeyi size anlatmaya çalışıyor. Olaya birde bu açıdan bakın ve onu bir kez daha dinleyin. Sizin inançlarınız, yaşam felsefeniz, düşünme biçiminizde değişmesi gereken yanlarınızı kolay görebileceğiniz bir hafta. Gelişmek için süper fırsatlar var aslında. Kendinize odaklanın. Aşk hayatınızda bilinçdışından gelen korkular hakim olmaya başlıyor. Geçmişte yaşadığınız, sizi kıran, inciten aşk tecrübelerinizin halen iyileşmediği ortada. Bunları iyileştirip, layık olduğunuz aşka yelken açmanız sizinde hakkınız.
 
 
 
 
 
Balık Burcu: Eğitim, öğretim, seminerler, kurslar, merak, araştırmalar yapmak konularında bazı günlerde müthiş motive olmuş hissedeceksiniz. Lütfen bunları iyi değerlendirin. Bazı günlerde sadece bunları insanlara anlatmak isteyeceksiniz. İşte en çok dikkat etmeniz gereken kısım da bu. Bunu oldukça bilge, sakin sakin, insanlara dikte ederek, ben en iyisini bilimci tavırlardan uzak durarak yaparsanız kendinizi kolayca ifade etmiş olacaksınız. Aile ile ilgili konularda bir engellenmişlik hissi, sanki tıkandığınız konular var ve ilerleyemiyormuşsunuz hissi sizi üzmesin. Tam tersi bunun bir fırsat yarattığını bilir. Soru çok basit; hangi konularda disiplinli, düzenli ve kurallarım net olamıyorum. Aile içi ilişkilerimde sınırlarım olduğunu nasıl fark ettiririm? Başaracaksınız.
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN