Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çocukluğum

Yayınlanma Tarihi : 23 - 05 - 2016 : 11:44
BEN HABER GAZETESİ 45. SAYI
 
 
 
Uzun süredir çevremizde gelişen olaylar nedeniyle yoğun bir kaygı içinde olduğumu fark ettim. Sabah uyandığımızda aldığımız şehit haberleri, koklamaya kıyamadığımız çocuklarımıza yapılan tacizler, canlı bombalar, gün içinde sürekli çalan ambulans sirenleri… Artık alıştırıldığımız ancak farkına varamadan bizi kaygıya sürükleyen pek çok olay!
 
Bu kadar endişe içindeki ruh halim geçen haftalarda çocukluğumla buluşmamla birlikte sakinliğe, adeta rüyada hissetmemi sağlayan mutluluğa bıraktı kendini. Kötü haberlerin kısa sürede bizlere ulaşmasını sağlayan sosyal medyanın iyi taraflarını yaşadım geçtiğimiz günlerde. Facebook üzerinden bizlere ulaşan çocukluğum ve aynı mahallede yaşayan 38 kişinin bu kez büyümüş bedenleriyle buluştu. Bir fanusta 40 yıl saklanmış 38 kişi çocuk ruhlarıyla ve büyümüş bedenleriyle buluşmuştu sanki. Büyük bir neşeyle herkes 40 yıl öncesindeymişçesine konuşuyordu. Hatırlanan anılar, temiz duygularda yeniden hayat buldu. Mühendis evleri... Askeriyenin yanında olan bu evler askeriyede pişen mis gibi sıcacık ekmek kokusuyla anıldı.  Gece geç saatlere kadar sokaklarda kaygısızca geçirilen saatler, annemiz bize kızdığında komşu annemizin bizi sahiplenmesi, en yeni bisikletlerin komşu kardeşimizle paylaşılması, canımız sucuk istediğinde olduğunu bildiğimiz eve gidip yiyebilmek, ayakla yoğrulan temiz köfteler! Ne kadar kaygısız ve temiz bir dünya bu dedirten daha nice anılar! 
 
Peki ne oldu da bu kadar kirlendik? Ne oldu da kardeşçe yaşadığımız dünyamız komşunun komşuya selam vermediği insanların birbirini tanımadığı hale geldi? Güven duygusu ne zaman yerini şüpheye terk etti?
 
Yoksa biz mi yaşlandık? Büyüklerimiz geçmiş yaşantılarını anlatır, eskinin daha iyi olduğunu söylerdi. Yoksa bu günün gençleri de bugünlerin hayaliyle mi yaşayacak? Hiç sanmıyorum. Biz geceleri sokaklarda oynarken büyüklerimiz kaygı duymazdı. Onlar da evlerde toplanır, bize kadar ulaşan büyük kahkahalar atarak neşe dolu saatler geçirirlerdi. Birbirlerine kırılmazlardı, yapılan hatalar hemen telafi edilir büyütülmezdi. 
 
Her gecenin sabahı olduğu gibi her kaygının da yerini mutluluğa bırakacağını unutmuyorum! Bana yeniden bu rüyayı yaşatan çocukluğum iyi ki varsınız... Teşekkürler mühendis evleri... Teşekkürler Gönülden, Candan, Berna, Bilge, Taciser, Faruk, Murat, Mete, Bülent, Gönül Teyze ve diğerleri...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN