Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Türkiye İmajı ve Gittikçe Daralan Turizm

Yayınlanma Tarihi : 21 - 05 - 2016 : 18:26
Bu yıl maalesef Türkiye’nin imajı ters yüz oldu. Bir yandan ekonomi ve bir yandan dış ilişkilerdeki yapılan hatalar ve dış politikanın en önemli öğesi "ÜSLUP"da  yadırganan bir tutumda ısrar edilmesi, bizim ülke algılarımızın gittikçe negatife dönüşmesinde başlıca amil olmaktadır.
 
Türk milleti geçmiş asırlardaki imparatorluk döneminin memnuniyetsizliğini her daim hisseden ve kendisinden ayrılarak devlet halini almış ülkelerin devamlı hedefi olmuştur.
 
Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir husus da müslüman olarak devlet kuranlar da, bu din birliğini bile göz önüne almadan, bugün bile, açık ve gizli düşmanlık ve menfi karşındalıklarını her platformda aleyhimize kullanmaktan geri kalmamaktadırlar.
 
Bu hem geçmişteki yönetim altında kalmaktan ve bir ölçüde de kıskançlıktan ileri gelmektedir. Bu arada diğer dinlere mensup ayrılanlar ise kilisenin yönetiminde siyasi ve dinsel düşmanlıklarını sergilemekte devam etmektedirler.
 
Müslüman devletlere dünya haritasında şöyle bir bakarsak, adetleri 54 civarındadır. Ne yazık ki, hepsi de, müstakil ve kişilikli devlet şekil ve anlayışından mahrum çoğu da kapitalist dünyanın ekonomik hakim yönetilerine direkt ve endirekt bağlantılıdırlar.
 
Yani tam bir devlet olma erginliğine kavuşamamışlardır.
 
Peki bunun sebebi nedir? Kişiliksiz, sistemleri ve onurlarını koruyacak yöneticilere sahip olmamaları ve  biat kültürüne bağlılıklarıdır. 
 
Buna mukabil, yanlızca bir tek devlet, "TÜRKİYE CUMHURİYETİ" milletinin yetiştirdiği Yüce Atatürk tarafından laik, ve demokratik ve muasır devletler normları örnek olarak yaratılıp kurularak bu günlere erişme başarısını elde etmiştir.
 
ANCAK???????
 
Ne yazık ki, günümüzde bu Batı standart ve sistemlerinden uzaklaşarak geriye düşmemiz bizi yadırgayanların tekrar hedefi haline getirmektedir.
 
Bu son "turizm krizi" nedeni ile artık tavan yapmaktadır. Bunun tavan yapmasındaki en önemli neden ise ne yazık ki kendi devlet yönetim hatalarımızdır.
 
Bundan derhal geri dönmemiz ve din ile her şeyi harman ve halletme davranışlarından uzaklaşmamız gerekmektedir. Yani en önemli algı değişiminin yaratılması "LAİK" tutumun tekrar öne çıkarılmasındadır.
 
Türkiye’nin hedefi Batı medeniyeti, normları ve sistemlerinin hakim olduğu bir yönetimle idare edilen Türkiye Cumhuriyeti’dir.
 
Ne yazık ki, tek adamlık ve biat kültürünün tortuları canlandırılmaya çalışılmakta hata üstüne hata yapılmaktadır.
 
Ortak akıl ve menfaatlerimizin hedeflerine oturtan bir tutuma derhal dönmeli ve bunu ısrarla göstermeliyiz.
 
Turizme gelince
 
Türkiye’nin imajı bozulmuştur. Uçak kazası ise işin tuzu biberi olmuştur, terör ve Kürt meselesi ise başımızın derdidir.
 
Batı ülkeleri, Orta doğudaki ülkeler ve Amerika, Ortadoğu coğrafyasında sınırları yeniden tanzim ve değişim hevesindedir. Tekrar aklımızı başımıza almazsak, doğu ve güney sınırlarımızda, devletler parçalanacak ve buralarda bize tehlikeli komşular yaratılacaktır. Bir ölçüde de Türkiye’nin bu kesimlerinin şekli değiştirime gayretleri gündeme gelecektir.
 
Şu an turizm değil, ülkemizin geleceğinin ne olacağı öndedir.
 
Turizmin tek öngördüğü emniyet, güven ve huzurdur.
 
Şu anda maalesef bunlarda pek rahat olduğumuz söylenemez. Ancak elden gelen her şey düşünülmeli ve yapılmalıdır,
 
Türkiye şu an akıl tutulması ile malüldür. Çare ise vakit geçirilmeden kendimize gelinmesinde ve birleşme ve kenetlenmekteki başarımıza endekslenmiştir.
 
Bunun içinde turizmin kurtarılması, devletin bekası ve geleceğinin tek çaresi, devletin kuruluşundaki esas ve prensiplere dönmek ve din işleri ile devlet arasındaki sınırı iyi çizmekten geçmektedir.
 
Dünya siyaseti ne yazık ki, hiç bir hatanın faturasını tahsil etmeden devletleri kendi haline bırakmaz. Ne olur, biraz Türk tarihine ve Ortadoğu’nun geçmişine göz atalım…
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN