Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bahçeli’den Tarihi Hamleler

Yayınlanma Tarihi : 12 - 05 - 2016 : 09:27
Son aylarda MHP’de yaşanan gelişmeleri, önceleri parti içi meseleler olarak görülse de, son gelişmeler ve yakın zamanda gelişecekler, bunu büyük bir ülke sorunu haline süratle taşımaktadır. Belki de, sık sık kesintiye uğratılan ve kırık-dökük hali ile bile birilerini rahatsız eden demokrasimizin geçirmesi gereken ağır bedelli bir evre olarak karşımızda durmaktadır. Siyasi hayatı boyunca ülkemizin 3-5 kilometre taşında imzası bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, görülüyor ki yeni bir “tarihi işarete” hazırlanmaktadır. 7 Haziran’da partisinin aldığı oy oranını beğenmeyip, bir seçim tekrarından bahseden ilk parti genel başkanı olan Bahçeli, 5 ay sonra yapılan genel seçimde daha düşük oy oranına bile ilki kadar tepki göstermemiş, şimdi ise Türk siyasi tarihine yeni “işaretlemeler”de bulunmaya hazırlanmaktadır. 
Peşine takılmış en az kendisi kadar milli, vatansever ve değerli 4 genel başkan adayına ve parti tüzüğüne göre oluşmuş olağanüstü kongre şartlarının geçerliliğini sağlamak üzere bazı hakimlerin iki dudağı arasına bakan yüzlerce, binlerce ülkücüye rağmen...
 
İnşallah yalandır...
Bazan düşünüyorum da; bu cumhuriyetin okullarında yetişmiş, marşlarını, türkülerini söylemiş, andlarını içmiş üst düzey bürokratların, hakim siyasilerin gönlünü hoş etmek, kanunsuz isteklerini yerine getirmek üzere gösterecekleri isteksiz gayretten, bir an kurtulabilseler, görev alanlarında ülke insanının bir bölümünü değil, tümünü memnun edecek icraatlara imza atacaklar.
Bir de, sadece hakim güçler uğruna katlanmak zorunda kaldıkları “utandırıcı icraatlar”dan kurtulmuş olacaklar.
En son örnek Seferihisar’dan... Sol görüşlü sendikacılar ve sivil toplum örgütleri Geçtiğimiz yaz Ankara’nın göbeğinde “kim vurdu”ya giden 100’ün üzerindeki insanımız anısına çıplak Seferihisar yamaçlarına ağaç dikmek istemişler. Bu işi yaparken, iddiaya göre İzmir Valiliği’nin yasağı ile karşılaşmışlar. Sebebi ne olursa olsun; bence bu ülkede bir ideoloji veya kahrolası bir hesap uğruna öldürülmüş insanlar anısına bu ülkenin çıplak bir yamacının yemyeşil ağaçlarla donatılmasının engellenmesi utanılacak icraatlar sınıfına girer. İzmir Valiliği’nden “böyle bir yasaklamamız yoktur” açıklaması şahsen beni çok memnun eder. Aksini “birilerine İzmir Valiliği şirinliği” olarak değerlendiririm.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN