Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hangi Burç Hangi Psikolojik Hastalıklara Yatkın?

Yayınlanma Tarihi : 25 - 04 - 2016 : 10:24
BEN HABER GAZETESİ 44.SAYI
 
 
Bir toplumda şiddet, korku, öfke ve özellikle de baskı arttığı zaman insanlarda psikolojik hastalıklar baş göstermeye başlar. Hangi burç hangi psikiyatrik hastalıklara yatkındır şöyle bir bakalım. Tedavi için mutlaka psikiyatriden ilaç desteği, psikoterapistten de psikoterapi desteği alınmalıdır. 
 
 
 
 
 
Koç Burcu: Koç burcu aşırı vurgulanmış biri özellikle bencil, saldırgan birine dönüşebilir. Koç burcu insanı anti sosyal kişilik bozukluğuna yatkındır. Bu kişiler kendinden başka kişilerin haklarına saygı duymaz ve saldırgandırlar. Düşüncesizce davranmaya çok yatkındırlar.
 
 
 
Boğa Burcu: Boğa burcu aşırı vurgulanmış olan bir kişinin yatkın olduğu psikiyatrik hastalık Borderline-sınırda kişilik bozukluğudur. Bu kişiler bir şeyi aynı anda yere göğe sığdıramayacak kadar çok severken birden bire aynı şeyi dünyanın en kötü şeyi halinde algılamaya başlarlar. Öfke problemi ileri düzeyde olabilir. 
 
 
 
İkizler Burcu: İkizler burcu aşırı vurgulanmış olan bir kişinin yatkın olduğu psikiyatrik hastalık; öğrenme hastalıkları, özellikle de disleksidir. Hiperaktivite ve dikkat eksikliği hastalıkları da yine çok sık bu burçta görülebilir. Çok konuşmak, herhangi bir şeye yeterince önem vermemek davranışları fazlasıyla görülebilir.
 
 
 
 
Yengeç Burcu:  Yengeç burcu aşırı vurgulanmış olan bir kişinin yatkın olduğu psikiyatrik hastalık histerik veya çekingen kişilik bozukluklarıdır. O kadar çok sevilmek isterler ki bunun gerçekleşmesi için her türlü oyunu oynayabilir. Bağımlı ilişkiler kurmak için çok mücadele verebilirler. Olmayan şeyleri olmuş gibi kendilerine inandırabilirler.
 
 
 
 
 
Aslan Burcu: Aslan burcu aşırı vurgulanmış olan bir kişinin yatkın olduğu psikiyatrik hastalık narsistik kişilik bozukluğudur. Kendini aşırı beğenen, empati yapamayan, küstah biri karşımıza çıkabilir. Bu da onun yaşamını olduğu gibi diğerlerinin de yaşamına büyük olumsuzluklar getirir.
 
 
 
 
 
Başak Burcu: Başak burcu aşırı vurgulanmış olan bir kişinin yatkın olduğu psikiyatrik hastalık obsesif kompülsif bozukluktur. Kişi aşırı detaycı, kuralcı, sert, eleştirel, duygusal kontrolü güçlü, insanları zorlayan bir yapıya sahip olur.
 
 
 
 
 
 
Terazi Burcu: Terazi burcu aşırı vurgulanmış olan bir kişinin yatkın olduğu psikiyatrik hastalık bağımlı kişilik bozukluğudur. Kişi aşırı özverili, kendiden fazlasıyla ödün veren, sürekli başkalarından öğüt ve akıl isteyen, kendi başına bir iş yapamayan biri olarak karşımıza çıkar.
 
 
 
 
 
Akrep Burcu: Akrep burcu aşırı vurgulanmış olan bir kişinin yatkın olduğu psikiyatrik hastalık paranoid kişilik bozukluğudur. Bu kişi yakınlarına güven duymaz, kincidir, aşırı kıskançtır, yakınları dahil hiç kimseye güven duymazlar. Bir sorun olduğunda suçlu daima başkasıdır.
 
 
 
 
 
Yay Burcu: Yay burcu aşırı vurgulanmış olan bir kişinin yatkın olduğu psikiyatrik hastalık manik ataktır. Kişi uykusuzluk, aşırı ve yersiz özgüven artışı, yüksek tonda, çok hızlı ve sürekli konuşmak, gerçekleşmesi imkansız planlar yapmak Yay burcu insanının tipik psikolojik hastalıklarıdır. 
 
 
 
 
 
Oğlak Burcu: Oğlak burcu aşırı vurgulanmış olan bir kişinin yatkın olduğu psikiyatrik hastalık depresyondur. Kişi aşırı mutsuz, sürekli yorgun hisseden, motivasyonu düşük ve kendini daima yetersiz hisseden biridir. Yaşamdan zevk almak konusunda zorlanır.
 
 
 
 
 
Kova Burcu: Kova burcu aşırı vurgulanmış olan bir kişinin yatkın olduğu psikiyatrik hastalık şizoid kişilik bozukluğudur. Kişinin tutarsız davranışları, övgü ve sevgilere karşı ilgisizlik, sosyal çevrede uyumsuzluk, duygusal anlamda soğukluk bu hastalığın belirtileridir.
 
 
 
 
 
Balık Burcu: Balık burcu aşırı vurgulanmış olan bir kişinin yatkın olduğu psikiyatrik hastalık şizofrenidir. Halüsinasyonlar görmek yani olmayan sesleri duymak, olmayan görüntüleri görmek söz konusudur.  Gerçeklerden çok uzaklaşırlar, gerçeklik algıları normal insanlar gibi değildir.   

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN