Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dünya Delirmiş...

Yayınlanma Tarihi : 25 - 04 - 2016 : 09:59
BEN HABER GAZETESİ 44. SAYI
 
 
 
Etrafımıza bakınca, dünyamızın delirmiş olduğunu düşünüyoruz sanki bir kabusun içindeyiz. "Başımıza ne gelecek? Bir sonraki patlama nerede olacak?" gibi deli sorularla birbirimize güvenmeyen nefret ve öfke yüklü bireyler haline geldik. İçimizdeki çaresizlik, gelecek kaygısı öfke duygusuyla dans etmeye başladı. 
 
Yaşanılanları sanki bir cinayet ya da terör saldırısı sahnelerinin olduğu aksiyon filmi gibi izliyoruz. Bunun gerçek olduğuna, insanların bu kadar kötü olabileceğine inanmıyoruz. Toplumsal duygularımız her geçen gün hasar görüyor. İnandığımız tüm değerlerin bir bir yok olduğunu gördükçe, güven duygusu sarsılıyor. Yapılan eylem bütün bir topluluğa mal edilirken, karşı tarafta oluşan dışlanmışlık duygusu aynı ülkede yaşayan farklı etnik kökenleri tehdit unsuru olarak algılamalarını sağlıyor. Yaşamını sürdürmeye çalışan kitleler tüm enerjilerini korunmaya ayırırken bir arada kardeşçe yaşama şanslarını kaybediyor. Son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız terör olayları karşısında duygularımız şiddeti sıradanlaştırarak olağanlaştırmaya, artık rahatsız olmamasını sağlayacak savunma mekanizmalarını devreye sokuyor. 
Adeta toplu travma yaşanıyor. Travma; insanların hayatını, ruhsal ve fiziksel sağlığını derinden etkileyen, duygusal anlamda üstesinden gelmesi zor acı dolu deneyimlerdir. Ruhsal travmalardan sonra en sık görülen iki hastalık şok, üzüntü, öfke, aşırı sinirlilik, endişe, suçluluk, kaygı, umutsuzluk, korku, çaresizlik ve karamsarlık gibi duygusal tepkiler sonucu oluşan: depresyon ve travma sonrası stres bozukluğudur .
Her şeyin iyiye gideceği umudunu kaybetmeyin. Umut, hem birey hem de toplum olarak, akıl sağlığımızı koruyabilmek adına en çok ihtiyaç duyduğumuz duygulardan biridir.
 
Atatürk Türkiye'sinde ve Dünya'mızda Barış kardeşlik demokrasi söylemlerinin üzerine yoğunlaşmak, birlikte güzel günlerin kritiğini yapmak, savaşın kazananı olmadığını bilmek, ölümün ve öldürmenin kimse için geçerli sebebi olmadığının farkına varmak duygularımıza iyi gelecektir.
 
Travmalardan uzak, barış dolu bir geleceği beraber inşa edebileceğimize tüm kalbimizle inanıyoruz… Tüm insanlık için, bireysel ve toplumsal ruh sağlığının bozulmadığı bir yaşam TÜRKİYE ve DÜNYA diliyoruz.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN