Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Emanet Kuzular ve Devletin Çakalları

Yayınlanma Tarihi : 27 - 03 - 2016 : 09:27
Bu gün pazar ve tabii ki; Karaman’da emanet edilen çocuklara iğrenç nefsini uyandıran, tecavüz eden, bu işi tezgahlamak ve sürdürmek için de bir hayli kafa yoran “utanmaz adam”ın marifetlerinden söze etmeyeceğim.
Tabii ki Aile’den Sorumlu Bakan’ın “kurumumuz zarar görmesin” çığlıklarına, devlete ait çocuk yuvalarında, bakım evlerinde, ilkokullarda, ortaokullarda, kuran kurslarında haber olan öğretmen veya bakıcı rezaletlerini, mahkemelerde uçuşan dosyalarını “son olayın içine tıkıştırması” üzerine de yorum yapmayacağım.
Çünkü; anlamını ve gerekçesini sadece koyduran ve koyanların bildiği yayın yasağı var...
Ama şu samimi inancımı tekrarlayarak konuyu bu köşenin pazar rutinine doğru çevireceğim.
Her tecavüz, taciz, sarkıntılık olayını ortaya çıkınca o tecavüzcüleri koruyup kollayanları, kurumun adı çıkmasın gayreti içinde olay kapatmaya çalışan valileri, kaymakamları, müdürleri de suçluyorum ve onlara şu gerçeği hatırlatıyorum:
Bir yerlere getirdiğiniz, koruduğunuz, kolladığınız, tuttuğunuz adamın kalitesi, sizinkinin aynasıdır... Siz de sizi seçenlerin, koruyup, kollayanların aynası durumundasınız...
 
Kanunlara itaat için öldük!
Pers Kralı Serhas’ın, Atina üzerine yaklaşık 1 milyon askerle yürüdüğü söylenir. Hatta ordu mola verdiği zaman, su ihtiyacı nedeniyle çevrede akan derelerin bile kuruduğu rivayet edilir. Böyle bir ortamda Atina’ya doğru yol alan Serhas, taht kavgaları nedeniyle kendisine sığınan Ispartalı savaşçı Demaratus’u huzuruna çağırtır ve sorar:
Demaratus!.. Sen Ispartalısın...Söylendiğine göre bu ülkenin en iyi savaşçılar çıkaran bölgesindensin. Bu ülke bana el kaldırmaya cesaret edebilir mi?
Kısa süre düşünen Demaratus söze başlar:
Efendimiz doğru cevap mı istiyor, yoksa kendisinin hoşuna gidecek, ruhunu okşayacak bir cevap mı?
Doğrusunu söyle... Sana zarar gelmeyecek...
Efendimiz; sayısal üstünlük önemli değildir. Eğer geçitleri iyi tutarlarsa, 1.000 kişi bile sizin ordunuzu durdurabilir. 
Nitekim Yunan şehir devletleri birleşerek bu büyük tehlikeye karşı koymak üzere harekete geçerler. Kral Leonidas 300 askeriyle Atina önlerindeki Temopil Geçidi’ni tutar Persler il gün büyük kayıplara uğrasalar da geçidi alamazlar. Ancak hain bir çoban, Termofil Geçidi’nin arkasına sarkan dağ yolunu Persliler’e gösterir. Arkadan çevrilen Leonidas ve 300 askeri geçidi savunur ve sonuçta hepsi de ölür...
Atina’ya ulaşan Pers ordusu, şehri yakıp yıkar.
Yıllar sonra o bölgeye Leonidas ve askerleri adına bir anıt dikilir ve üzerine şu cümle yazılır:
Yolcu! Git, Isparta’ya de ki; kanunlarına itaat için hepimiz burada öldük..
Hepinize sağlık içinde mutlu pazarlar, zorlanmadan saygı duyabileceğiniz, klavuzunu kargadan seçmeyecek donanımda kişiler tarafından yönetilmenizi dilerim...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN