Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


KSK Şimşek'i Neden Bıraktı?

Yayınlanma Tarihi : 18 - 03 - 2016 : 09:17
Karşıyaka bu yıl futbolda zor günler geçiriyor.
 
Takım düşme hattının son sırasında ve sahasında devamlı puan kaybediyor, takımın bu günlere gelmesindeki en büyük sorumlu olan Yusuf Şimşek de istifa edip gidiyor.
 
Ben yönetici olsam Şimşek’in böyle çekip gitmesine izin vermezdim. Sebebini açıklayayım. Çünkü istifa bir anlamda başarısız Şimşek için kurtuluş yolu olmuştur.
 
Şöyle geçmişi bir hatırlarsak bu arkadaşı daha iyi tanıyabiliriz. 2014-2015 sezonunda Karşıyaka 30 puan ve 8.sırada iken play-off sınırında 33 puanla Alanya yer alıyordu. Bir anlamda KSK’nin play-off oynama şansı yüksekti. Ama Şimşek ne yaptı? Bir gecede istifa edip, rakip Antalya’ya teknik direktör oldu.
 
O günlerde kulübün ikinci başkanı olan Azat Yeşil ''Gitmek istediğini kapalı kapılar ardında değil, delikanlı gibi söylemeliydi. Karşıyaka teknik direktörü olarak prim yaptı. Play-off savaşları devam ederken komutan savaşı terk edip karşı orduya geçti. Demek ki komutanlık meziyetleri yok.'' diyordu.
 
Bu söylemi tribün lisanına tercüme edersek, takımı yarı yolda bıraktı, argo deyimle sattı.
 
Aradan bir yıl geçti. 2015-2016 sezonuna iddialı bir giriş yapan KSK ilk yarıda umduğunu bulamadı. İkinci yarı için teknik direktör değişikliği söz konusu olunca Antalya ile yollarını ayıran Yusuf Şimşek tekrar KSK’nin başına getirildi. Öyle veya böyle bir yıl önce ordusunu terk edip giden kumandanın tekrar tercih edilmesini hiçbir zaman tasvip etmedim. Ne olursa olsun seni yarı yolda bırakmış ''satmış'' bir adamla tekrar çalışılamazdı.
 
İkinci Yusuf Şimşek devri de iyi gitmedi. Tribünler hocayı sık sık protesto ettiler o da tribünlere meşhur parmak işaretini yaptı.
 
Her nedense taraftara en çirkin hareketi yapan Şimşek’in gitmek istemesine yönetim izin vermedi. Aynı yönetim iki maç sonra gelen mağlubiyet sonrasında Şimşek’in istifası kabul etti.
 
İşte zurnanın zırt dediği yer de burası. Bu kaçış Şimşek için kolay bir kurtuluş yolu olmuştur. Takımın başında kalmalıydı. Sezon sonunda Allah korusun KSK alt lige düşerse; ''KSK’yi küme düşüren bir teknik direktör'' olarak, kariyerinden hiçbir zaman silinemeyecek, kara bir leke ile ömür boyu yaşamaya mahkum edilmeliydi. KSK yönetimi istifasını kabul ederek Şimşek’i böyle kara bir lekeden kurtarmış oldu.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN