Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kadına Vefasızlık Yılları...

Yayınlanma Tarihi : 13 - 03 - 2016 : 19:51

Yüce Yaratıcımız tarafından “kendi başına düşünme yeteneği” olan beyinleri “başarılı operasyonlar”la alınıp, yerine “kayıtsız şartsız biat” beyinleri takılarak, belirli ağızlardan çıkanlara şartlandırılmışlar son günlerde “gemi iyice azıya aldı...”

Çağdaşlık, evrensel insan hakları, hak-hukuk, bilim, teknoloji, gelişim umurlarında değil...Neredeyse üç kuşaktır tüm ömürlerini Atatürk ve devrimlerine karşı çıkmakla, karalamakla geçiriyorlar. Atatürk ve arkadaşlarının kazanımlarını tıksırıncaya kadar yerken, devrimlerini sayesinde medeni ülkelerde insan muamelesi görürken, tam bir nankörlük, vefasızlık içinde çirkinleşiyorlar...

Ne desen anlamıyorlar, ne gösterirsen görmüyorlar... Beyinleri ve ağızlar, mama verenin beynine ve amacına kilitlenmiş vaziyette... Son günlerde sosyal medyada cirit atıyorlar “Vay efendim; sizin Atatürk dine karşıydı...İşte mekan, işte tarih, işte belge...”

Keşke bu zavallılar da, mensubu oldukları dini beyinleri programlanmadan önce anlayabilseydiler, kavrayabilseydiler, çevrelerinde dini bu dünya için acımasızca, insafsızca, utanmazca kullananların, kendilerini de “dolgu malzemesi” yaptığını kavrayabilseydiler. Onlara mesajım şudur: Atatürk’ü karalama adına ortaya koyduğunuz sözler, biz kez daha Atatürk’e olan sevgimizi, saygımızı artırmamıza, hakkınızdaki “acabalarımızı” yok etmeye yol açıyor, devam edin... 

 “Ulusun duvağı ile oynama!...”  

Şimdi sizi Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıllarına götüreceğim ve o yıllardan bir alıntıya yer vereceğim:

Tarih: 3 Nisan 1923... 

Yer: TBMM...

Konu: Seçim Yasası’nın yeniden yapımı...

O zaman kadar seçimler, 1909 yasasının getirdiği düzenlemelere göre yapılıyor, her vilayet 50.000 erkek nüfus için bir milletvekili seçiyordu. Yapılmak istenen değişiklik, Kurtuluş Savaşı’nda çok erkeğin ölmüş olması nedeniyle bu sayının 50.000’den 20.000’e indirilmesinden ibaretti.

Bolu Milletvekili Tunalı Hilmi Bey ve arkadaşları, bu değişiklikten yararlanarak, özellikle Kurtuluş Savaşı’nda oynadıkları büyük rol nedeniyle kadınların da hesaba katılmasını sağlamak istedi. Ancak, TBMM çoğunluğunun tepkisi çok sert oldu.

Tunalı Hilmi Bey: Arkadaşlar!.. Savaştan ulusumuza kalan anneler, erkeklerden daha kalabalıktır. (Çeşitli gürültüler ve ayak sesleri...) Baylar!... Ayaklarınızla kutsal analarımızın ve kutsal bacılarımızın kafalarına vurmuş oluyorsunuz. Sizden rica ediyorum... Benim anam, babamdan daha yücedir. (Ayak sesleri) Analar cennetten bile yücedir. Müsaade ediniz arkadaşlar, sizlerden analara bacılara (şiddetli gürültüler) seçilme hakkı tanımanızı istemiyorum. Fakat arkadaşlar analarımıza, bacılarımıza... (Gürültüler...)

Emin Bey (Eskişehir milletvekili): Hilmi Bey, ulusun duvağı ile oynama... (‘Dinsel yasaya saygı gösterin...’ sesleri)

Tunalı Hilmi Bey: Ben onlara seçilme hakkı tanımasını istemiyorum. Ben size, analarımıza oy hakkı verelim demiyorum. Benim din yasasına saygım vardır. Müsaade edin, düşüncemi açıklayayım.

Emin Bey: Bölme düşünce olmaz...

Tunalı Hilmi Bey: Ne söylediğimi anlamayan arkadaşlar, meramımı anlatabilmem için sussunlar. Analar için, bacılar için... (Şiddetli gürültüler...) Başkan, oturuma ara vermek zorunda kalır... Sayın “nakil beyinli”ler; siz hala 1923 öncesinde misiniz?...

YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN