Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bana Ne Yeni Anayasadan!

Yayınlanma Tarihi : 04 - 03 - 2016 : 10:32
Bir sanayici, bir işadamı, turizmci, işçi, memur, emekli, esnaf, çiftçi olarak sizin gerçek gündeminiz nedir? Ya da şöyle soralım: Ülkemiz Türkiye’nin gerçek gündemi nedir? 
Doğal olarak ülkesine, bayrağına bağlı “irfanı hür, fikri hür, vicdanı hür” iyi bir vatandaşsanız, şu sorunların üzerine hiçbir şeyi çıkaramazsınız.
— Her gün canımızı yakan, yakmaya devam eden, dağdan şehirlerimize, sokaklarımıza, meydanlarımıza inmiş terör.
— Hayat pahalılığı, dizginlenemeyen fiyat artışları ve tarladan markete fiyat anarşisi ve gittikçe yaşanması zorlaşan hayatlar.
—Ancak “başımıza iş geldiği veya açıldığı zaman” farkına varabildiğimiz, “gel bakalım suçsuzluğunu ispat et, edene kadar da devletin misafiri ol...” üzerine yönlendirilmiş kurulmuş demiyorum- hukuk düzeni.
— Yüzde 10’lardan bir türlü aşağı inmeyen, inmesi için de hiç bir gayrete tanık olmadığımız işsizlik. Geleceğe hazırlanamayan, gençlik.
— Sürekli düşen ve düşmeye de devam edecek gibi görünen ihracat.
— Ülkemizin en önemli istihdam ve döviz kaynağı turizm alanında yaşanan olumsuzluklar ve bunun diğer sektörlere yansıyacak yıkım etkisi.
— Dünyanın en ücra köşesinden bile esecek rüzgarlardan etkilenip adeta dans etmeye başlayan istikrarını kaybetmiş döviz fiyatları.
— Bana göre daha da önemlisi hakim bir ağızdan çıkacak değerlendirmelere göre kendisini akort etmeye, bir gün önce aklının, vicdanının sesine uyarak söylediğini ertesi gün yalayıp yutamaya, kendi kendisini inkar etmeye hazır vatandaş sayısının ülkemizin ve çocuklarımızın kaderine hakim olacak, yönlendirecek sayılara ulaşması.
— Gittikçe bozulan gelir dağılımı... Devletten maaş alan çalışan ve emekliler arasında bile kat kat maaş farkı oluşması, “intibak yasası” denen kapsamlı bir “ücrette adalet” sistemine yöneticilerin asla yanaşmaması.
 
Sistem Ne Olursa Olsun…
Peki iktidarıyla, muhalefetiyle ülkemizin yönetim kadrolarında bulunanların, yönlendirilmiş televizyon kanalı ve gazetelerin pompalama gayreti içinde olduğu gündeme bakalım ve yanına kısa değerlendirmeler ekleyelim.
“Bu darbe anayasasından ülkemizi kurtarmak lazım ve buna .... partisi olarak hazırız. Bu milli görevden kaçmayacağız. Kaçanları da kınıyoruz...”
Sade vatandaş olarak; 35 yıldır, hakim siyasilerin isteğine ve amacına uygun olarak değişmedik maddesi kalmamış anayasa ile ilgili hiç bir sorunum yok.
- Parlamenter sistem olmuyor, başkanlık sistemi getirilmeli... Bir defa, “ister krallık olsun, ister demokrasi, ister parlamenter sistem olsun, ister başkanlık... Yeter ki arkasında adam gibi adamlar, adam gibi kadrolar olsun... Ülkeyi 3-5 yılda cennete çevirirler” kişisel inancımdır. Kendi döneminde uyguladığı adalet sisteminin hikayeleri yüzyıllardır anlatılan Hz.Ömer’in, günlük devlet hizmeti bitince devletin mumunu söndürüp kendi özel mumunu yakan Hz.Ebubekir’in yönetim sistemini sorgulamaya bile gerek duymamışken...
Bunca sorunla boğuşurken, mezarlıklarımız şehitlerle dolarken, hayatlar sönerken, her Allah’ın günü ağlarken, ülkemizde yarın ne olacağını bile kestiremezken bana ne anayasadan, baba yasadan...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN