Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çeşme'de Eğlence Bitti

Yayınlanma Tarihi : 25 - 02 - 2016 : 17:13
Çeşme’yi bu yıl zor günler bekliyor. Özellikle de bu şirin ilçede turizmden gelir bekleyen esnafı.
 
Bu arada Çeşme’nin bir dinlence yani emekliler cenneti olmasını isteyenlerin gözü aydın. Artık yataklarınızda mışıl mışıl uyursunuz. Çeşme Belediyesi yıllardır özlediğiniz ortamı sizler için sağladı. Bu yaz birçok beach club kapılarını açmama kararı alırken bazı işletmelerde yalnız gündüzleri plaj hizmeti vermeyi, geceleri ise tesislerini kapatmayı düşünüyorlar.
 
Bunu kim başardı? Çeşme’nin eğlence sektörünü kim dinamitledi diye sorarsanız; Çeşme’nin Sosyal Demokrat Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç derim.
 
Nasıl mı başardı?
 
Alaçatı, Alaçatı-Port, Hacımemiş, Aya Yorgi gibi bölgelerde faaliyet gösteren onlarca işletmeye encümen kararıyla 500 ile 1 milyon 200 bin lira arasında astronomik cezalar yazarak.
Bu ceza furyasından Çeşme’de neredeyse nasibini almayan işletme yok. Birkaç tane olsa isimlerini vereyim. Aklınıza hangi ünlü mekan geliyorsa bu cezalardan payına düşeni aldı. Encümen kararıyla yazılan cezaların tek dayanağı canlı müzik ruhsatlarının olmaması.
''Canlı müzik'' tanımından yalnız sahnede orkestra eşliğinde müzik yapılan mekanları düşünmeyin, DJ ile müzik yapan Beach Clublar da milyonluk cezaları yediler.
 
Bir otelci dostum bana bu haberi ''Bu yıl Çeşme bitti. Eğlence yoksa Çeşme olmaz'' diyerek verdi. İlk anda rakamları duyunca inanasım gelmedi.
 
Kendi kendime nasıl olur da Başkan Dalgıç, kendi ayağına kurşun sıkar diye düşündüm.
 
Biraz araştırınca tüm ünlü işletmelerin bu cezaları aldığını ve hatta Çeşme Belediyesi’ne dava açtıklarını öğrendim.
 
Evet, uykucuların gözü aydın bu yıl çok rahat uyuyacaklar. Ama kimler rahat uyuyamayacak derseniz, restoran sahipleri, taksiciler, butik oteller, otobüs işletmeleri, mevsimlik işçi olarak bu beldede çalışanlar yani Çeşme’de eğlence sektörüne dayalı başta 5 yıldızlı oteller olmak üzere iş yapan birçok kesim yandı. Bu haberden sonra buraların sahip ve yöneticilerinin rahat uyuyacaklarını hiç düşünmüyorum. 
Çeşme eğlence sektörünün marka değerini arttıran ve birçok ünlü simanın bu güzel ilçeye gelmesine vesile olan Marrakech’in sahibi Mehmet Özener’i bu konu ile ilgili aradım.
 
Çok dertli olan Özener konuşmak istemedi. Yediği milyonluk cezadan sonra aldığı radikal bir kararı çok net açıkladı. “Bana yapılan bu muamele zulümden beterdir. Artık tahammülüm kalmadı. Hep ben günah keçisi oldum. Devamlı ceza, şikayet. Bize bu işi 'yapmayın gidin' diyorlar. Onun için bu yıl çok kesin kararlıyım Marrakech’i açmayacağım.”
 
Sevgili Mehmet’e bu düşüncenden daha sonra cayabilir misin diye sorduğumda çok kesin kararlı olduğunu söyledi. 
 
Şimdi çok merak ediyorum tamamen eğlence ağırlıklı bir turizme sahip olan Çeşme’ye bu sektörde yaşanan kriz ortamında eğlence bitti diye yerli turist gelmezse Çeşmeli esnaf ne yapacak?
 
Bu sektörden yazın kazandıklarıyla yaşayanların kayıplarından dolayı sorularına muhatap olacak olan Sosyal Demokrat Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç mağdurlara nasıl cevap verecek merak ediyorum?
 
Son bir soru: Şayet bu astronomik ve öldürücü cezaları devletin herhangi bir kurumu, Çeşme’de eğlence sektörünün işletmecilerine yazsaydı, bu şehir de yaşam tarzımıza dolaylı yoldan karışılıyor diyerek, acaba AK Partiyi nasıl eleştirirdik?
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER
Reklam


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN