Vah Balıkesir Vah

Gazete haberlerinden anladığım kadarıyla İzmir’in yıllardır şahit olduğu tatsız olaylar ve başına gelenler şu anda Balıkesirlilerin gündeminde. 
Bu güzel ilimizde de atanmış ve seçilmiş kavgası son sınırda.
 
Yine haberlerden anladığım kadarıyla atanmış vali ile seçilmiş belediye başkanı Balıkesir’in en işlek caddesinde tesadüfen karşı karşıya gelseler alimallah hemen birbirlerinin boğazına sarılacak durumdalar.
 
Biz de İzmirliler olarak bu kentin en üst düzey koltuklarında oturan iki yöneticinin kavgasından çok çektik ve çekmeye devam ediyoruz. Ben bu kavgalarda kimin haklı kimin haksız olduğu ile pek ilgilenmiyorum. Sonunda kim haklı olursa olsun, gerçek yaşadığımız şehirler çok şey kaybediyorlar.
 
Başlıkta “Vah Balıkesir Vah” dememin sebebi atanmışlar ile seçilmişlerin kavgasından çok çeken bir İzmirli olarak Balıkesir’de yaşayanların da ne durumda olduklarını çok iyi anlamamdan.
 
İzmir’de bu kavga ile ilgili genel kanı CHP’li olan belediye başkanını cezalandırmak yönünde olduğu idi.
Ama bakıyorum Balıkesir’de Belediye Başkanı Edip Uyur Ak Partili ve partisinde çok sevilen siyasetçi, Vali Mustafa Yaman da Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’ın en sevdiği valilerden. İş böyle olunca gel de çık işin içinden.
 
Balıkesirlilerin işi İzmirlilerden zor. Ama gördüğüm kadarıyla Başkan Uyur ''Ben iş yapmak istiyorum vali engelliyor'' derken, Vali Yaman’ın aklandım dediği ''nitelikli dolandırıcılık'' iddiasıyla sert bir şekilde vuruyor.
 
İzmir’de yıllardır bu kavgaların şahidi olan bir vatandaş olarak Balıkesirlilerin işinin çok zor olduğunu düşünüyorum.
 
Çözüm ne mi derseniz seçilmiş olan görevden alınamayacağına göre ilk Valiler Kararnamesi’ni beklemek derim.
 
Balıkesir’den tüm Türkiye’ye mal olan bu kavgaya Başbakan’ın el koymaması düşünülemez.
YORUM EKLE