Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tek Taşımı Kendim Almadım Çünkü Yok

Yayınlanma Tarihi : 12 - 02 - 2016 : 15:41

BEN HABER GAZETESİ 41. SAYI

Alışveriş çılgınlığı yaşanan şu günlerde sevginin hediyelerle ifade edilmesinin yanlışlığını  defalarca tekrarladım. Duygular kabartılarak önümüze konulan bu özel günlerin tek amacının; DAHA ÇOK TÜKETİM olduğunu da ifade ettim. Daha önceki yazılarımın birinde "Sevginin özel günlerde alınan pahalı hediyelerle ölçülemeyecek kadar değerli olduğunu, sevdiklerinize sevginizi  özel günlerde pahalı hediyeler alarak değil, onları her gün ve her saat hatırlayarak gösterin, sevginizi her fırsatta dile getirin." diye yazmışım.
 
Bundan 16 yıl önce 17 Ağustos ve 14 Kasım depremlerini yaşayıp sıkıntılara ailece göğüs germeye çalışırken boğazımda ciddi bir hastalıkla boğuştuğum anlaşıldı. Hastalığı ilk öğrendiğimde bunu atlatacağımızı biliyordum. Yanımda içilen sigara, ağrılarımın artmasına neden oluyordu ve eşim sıkı bir sigara içicisiydi. Hastalığımı öğrenince sigarayı azaltmış yemek sonrası sigarasını balkonda soğukta içer olmuştu. Tedavinin en ağır sürecinde dahi ağlamayan ben, aile ağacının olduğu bibloda resmimin düşmesiyle "aranızdan ayrılıyorum" diyerek ağlamıştım. Eşim ve çocuklarım hemen resmi onarmış, daha uzun yıllar birlikte olacağımızı dile getirmişlerdi. O gün 14 ŞUBAT Sevgililer Günü’ydü ve akşam yemeğimi getirip mutfaktaki işlerini bitiren eşimin yemek sonrası sigarasını içmek için balkona çıkmadığını fark etmiştim. Günde en az iki paket sigara içen ve asla sigarayı bırakmayı düşünmediğini dile getiren sevgili can eşim ve hayat arkadaşım o gün benim için sessiz sedasız sigarayı bırakmış ve bunu dile bile getirmemişti. Tek isteğinin benim iyileşmem olduğunu söylüyordu. Bana çok özel olduğumu hissettiren o 14 ŞUBAT kadar güzel bir hediye düşünemiyorum. 
 
Siz de alışveriş yaparak AVM’lerde geçirdiğiniz zamanlar yerine sevginizi besleyebileceğiniz süreçler yaşayın. Sevdiceğinizden alacağınız tek taşın sizi özel hissettirmeyeceğini unutmayın. Unutmayın siz  tek taşa değer verdikçe gerçek sevgiler değersizleşiyor, beton yığınları artıyor, AVM’ler yapılıyor. Unutmayın, sevdiğiniz için yaptığınız ufacık bir fedakarlık, ufacık bir dokunuş, sevgi dolu bir öpücük, bir demet kır çiçeği, kırlarda geçirdiğiniz sevgi dolu zamanlar AVM’lerde geçirdiğiniz yapay mutluluklardan çok daha değerlidir...
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN