Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ender Yorgancılar Ses Verdi

Yayınlanma Tarihi : 12 - 02 - 2016 : 15:28
Geçen hafta “Ses ver Sayın Yorgancılar” yazıma EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar, yazılı cevap verdi. Noktasına, virgülüne dokunmadan aynen yayınlıyorum.
 
Sayın Erol Yaraş,
 
05.02.2016 tarihli Milliyet Ege’de yayınlanan Ses ver Sayın Yorgancılar” başlıklı köşe yazınızı okudum. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki, Organize Sanayi Bölgeleri’nin Organları ( Müteşebbis Heyet, Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu) ve seçilme şekilleri 4562 Sayılı ORGANİZE SANAYİ BÖLGELERİ KANUNU’nun 6,7,8, ve 9. Maddelerinde belirlenmiştir.
 
Anılan yazınızda yönelttiğiniz 3. Sorunuzdaki “sizin yönetiminizde olan birçok sanayi bölgesinde, OSB..” ve 4. Sorunuzdaki “sizin atadığınız KOSBİ Başkanı…” şeklindeki ifadelerinizi değerlendirmek istiyorum.:
 
Bildiğiniz gibi OSB’lerin ortaklık payına göre EBSO adına katılacak üyeler, EBSO Organ üyeleri arasından, EBSO Meclisi’ne aday olma serbestliği içerisinde gizli yada açık oyla seçilmektedirler. Meclis üye sayımız 130 kişi olup, kişisel adaylıklar haricinde aday gösterme yetkisi kanunen hiç kimseye verilmemiştir. EBSO Yönetim Kurulu, OSB Organlarına herhangi bir atama yapmamıştır ve yapamaz.
 
OSB’lere seçilmiş üyeler seçildikleri andan itibaren görevlerini Müteşebbis Heyet içerisinde if ederler ve denetmelerini Kanun gereği kendi bünyelerinde oluşturdukları Denetim Kurulu vasıtasıyla, Müteşebbis Heyet ve bağlı bulundukları Bakanlığa karşı yürütürler.
 
Bugüne kadar KOSBİ için yaptıklarımız, kurucu vasfımız ve sorumluluğumuz nedeniyle hukuken düştükleri sıkıntılı durumu yürütmek olmuştur. Sorularınız diğer bölümleri KOSBİ Yönetim Kurulu ve Müteşebbis Heyeti bilgi alanlarına girmekte olup, bu konudaki taleplerinizi en geniş şekilde cevaplandırma durumu da bu heyet ve Yönetim Kuruluna aittir.
 
Yazınızın son paragrafında ise şahsımla ilgili paylaşmış olduğunuz değerli görüşleriniz için teşekkür eder, sorumluluk alanıma giren her türlü konuda aynı sistemde çalıştığımın bilinmesini arzu ederim.
 
Saygılarımla,Ender YORGANCILAR
Yönetim Kurulu Başkanı
 
Sevgili Endere sorduğum 7 sorunun cevabını tam aldığımı söyleyemem. Gene de kendisine teşekkür ediyorum. 
Bu mektup bana çok bilinen “Kuş Yemi” fıkrasını hatırlattı. Bilenler bilmeyenlere anlatsın. 
Özellikle geçen hafta sorduğum birçok soruyu es geçip 7. sorumu tekrarlıyorum.
 
Soru 7: Genişleme alanında hangi yönetim ve müteşebbis heyeti üyelerinin arazisi vardır? 30-40 liraya köylülerden alınan topraklar şimdi kaç liradan yatırımcıya satılacaktır. Kimler metrekarede 8-10 misli para kazanacaktır?
 
Köşem özellikle 7 sorunun cevabına açık olacaktır. Bu konuda kuşlar bana isim fısıldamaya başladılar bile. Anlaşılan bu pilav daha çok su kaldıracaktır.
 
Son not: İlgililere, KOSBİ’nin tüzel kişiliğini iptal ettirmek için mahkemenin yolunu tutacakların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bilginize.
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN