Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yaşam Parayla Ölçülmüyor

Yayınlanma Tarihi : 01 - 02 - 2016 : 12:32
BEN HABER GAZETESİ 40.SAYI
 
 
Oscar Wilde, "Bazı insanlar her şeyin fiyatını bilirler ama hiç bir şeyin değerini bilmezler" demiş...  Oscar Wilde'ın bu sözü yaşamı parayla ölçen kişileri anlatıyor. Buna, binlerce insanımızın yaşamını ve ailesini mahveden uyuşturucu satıcılarından örnek vermek istiyorum. İnsanlığın geleceğini, ailelerin dramını akıllarına bile getirmeden sadece para kazanmayı düşünen zavallılar bu konuda en iyi örnektir diye düşünüyorum. 
 
Başkalarına muhtaç olmamak, ruhsal ve fiziksel olarak sağlıklı olmak ne kadar önemliymiş... Bu sözü her fırsatta danışanlarıma ve kendime hatırlatmama rağmen ancak ayrı ayrı zamanlarda düşüp iki kolumu ve ayağımı kırınca hatırlattığım duygunun önemini gerçekçi bir gözle görür hale geldim.  İnsan kaybettiklerinin kıymetini kaybetmeden önce bu düzeyde algılayamıyormuş.
 
Doğada her şey eşit değerdedir. Bir şeyin daha değerli olduğunu düşündüren bizim o şeye olan ihtiyacımızın derecesidir. Bir şişe suyun fiyatı 1 TL ise, çölde günlerce susuz kalmış biri için o bir şişe su dünyanın en değerli şeyidir. İşte farkında olmadığım beni taşıyan o iki bacağın her sabah yüzümü yıkadığım dişlerimi fırçaladığım o iki kolun benim için değeri de bir o kadar yüksek şu anda... Benim için bu kadar değerli olan o iki kol ve bacak görevini yerine getiremese de suça eğilimi olan çocukların incelenmesi için görüşmeye aldığım çocukları eve konuk etmek zorunda kaldım. Eve aldığım bu çocukların hayata bakış açıları madde etkisinde olmanın getirdiği değersizliği, uyuşturucu satıcılarının paraya verdiği değeri yansıtıyordu. 
 
Fiyatını bildiğimiz şeylerin içlerini dolduramıyorsak değerli olmadığını, buna saygı, dostluk, sevgi gibi değerler yüklersek değerinin arttığını ve artık etiketindeki fiyatla ölçülmeyecek derecede değer kazandığını, hayatımızda gelişen kötü olarak nitelendirdiğimiz olayların bize yol gösterdiğini düşünüyorum.  Bana bu değerleri gerçekçi bir gözle algılatan hayatım için müteşekkirim...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN