Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Haftaya Açılışımız Var...

Yayınlanma Tarihi : 30 - 01 - 2016 : 09:36
Beş yıl 4 ay önce temeli atılan 30 kilometrelik Menderes-Torbalı İZBAN Hattı, önümüzdeki hafta bugün hizmete giriyor. Böylece “kurumlararası en iyi işbirliği” ödüllü İZBAN hızlı tren hattı 112 kilometreye ulaşırken, projede yer alan Torbalı-Selçuk hattının da önü açılmış oluyor. Darısı geride bıraktığımız “seçim dönemi sözleri” arasında bulunan Bergama ve Ödemiş hattının başına diyerek tüm emeği geçenleri kutlayalım ve bundan sonra için “ya tutulursa...” diyerek mini bir öneride de bulunalım:
Lütfen bundan sonra için, sonradan ortaya çıkacak vatandaş ya da belediye isteklerini de göz önüne alarak proje hazırlayın ve uygulamaya koyun. Bu tür yatırımların, kalıcı ya da uzun ömürlü yatımlar olduğunu akıldan çıkarmayın...
6 Şubat Cumartesi, “kamu kurumları arasındaki işbirliği”nin mimarları ve en iyi uygulayıcıları Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından hizmete açılacak kamu yatırımının halkımıza şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.
 
Şaşırtan Rakamlar...
“Fuarlar kenti İzmir”in bu alanda en önemli etkinlikleri arasında yer alan Mermer Fuarı, yıldan yıla katlanarak büyürken, yine yaşadığımız kentin özelleri arasında yer alan Gelinlik Fuarı takip ediyor. Bu konudaki haber bültenlerine göz gezdirirken, dikkatimi çeken şaşırtıcı bir durumu paylaşma ihtiyacı duyuyorum: “Türkiye gelinlik ihracatının yüzde 70’ini karşılayan İzmir...”
İtiraf edeyim ki; bu kentin gelişimi ile bu kadar ilgili bir kişi olarak, İzmirli yetenekli, azimli, dünyaya açık gelinlikçi, modacı firmalarımız ve çalışanlarının bu alandaki başarısının bu kadar büyük olduğunu bilmiyordum ve içimizi karartan haberlere boğulduğumuz son aylarda, “sevinecek bir sebep daha” bulduğumu samimiyetle ifade edebilirim.
Gaziemir’de İzmir’in gurur tesisleri arasında yükselen Fuar İzmir’in, fuarcılık alanında İzmir’e çok daha büyük katkılar sağlayacağı beklentimi sürdürürken, 2-5 Şubat tarihleri arasında açık kalacak “İf Wedding Fashion İzmir-10. Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı” için “25 bin profesyonel ziyaretçinin beklendiği, otellerin tamanının dolduğu” açıklaması ise, turizmde sürekli kan kaybeden ülkemiz ve kentimiz için olsa olsa müjde olur...
Bu alanda da emeği geçenlere, “çam sakızı çoban armağanı” cinsinden sade hemşeri teşekkürümü sunuyorum...
 
Bu Kez, Bu İş Olacak...
Yönetenler ve bu kente gönül verenler devamını getirsin İzmir için sevinmeye devam ediyorum... Bu kentin göbeğinde yirmi küsur yıldır “utanç çukuru, sinek üretim merkezi” olarak kalan Basmane Çukur’una Mesut Sancak eli değiyormuş... Hemen belirteyim ki; Mesut Sancak’ı şahsen tanımadığım gibi, nereden gelip nereye gittiğini de bilmem... Ancak o bu kente ayak bastıktan sonra bu kentteki imar gelişimini, yeni yeni gökdelenler, yeni yeni modern şehircilik projelerinin arka arkaya geldiğini, bu alandaki baş döndürücü gelişimin onunla başladığını bilirim...
Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak’ın bu alandaki ortaklarının (Akça Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça ve Namet Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Kayar) kendi alanlarındaki büyük başarılarına bakınca, İzmir’in çok önemli bir sorununun nihayet hal yoluna girmiş olduğuna artık kesin olarak inanıyor ve kendilerine kolaylıklar diliyorum.
“Sevgili Allahım, verdikçe veriyor...”
Bu güne kadar esirgedikleri de dahil...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN