Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Biz Ayrılamayız...

Yayınlanma Tarihi : 20 - 01 - 2016 : 09:23
Kardeşler  böyle uygun görmüşse, bize söz düşmez.
Ama 36 yıl küçümsenecek bir zaman dilimi değildir.
1980'de rahmetli Bekir Pehlivanoğlu'nun 5 oğlu tarafından kurulan, 90'dan sonra 3 kardeş ortaklığıyla devam eden ve bugün 137 marketle Türkiye'nin belki de en büyük yerli sermeyeli alışveriş devi haline gelen Pehlivanoğlu 3'e bölündü.
Gelinen bu nokta, aile şirketleri için kaçınılmaz bir sondur.
Kurulan, büyütülen dev haline getirilen aile şirketleri, cesame büyüyünce ya satılırlar ya da aile içi çekişmelerle yaratılan o sinerji yok olur gider.
Pehlivanoğlu kardeşler 36 yıllık birlikteliklerini sonlandırırken böyle bir hata yapmadılar.
Oturdular, önce ayrılık kararı aldılar.
Sonra herkes gücü ölçüsünde mağazalara talip oldu ve marketler paylaşıldı.
Ardından bir çatı şirket oluşturuldu.
Pehlivanoğlu Şirketler Grubu adı verilen bu şirketinin hisseleri, yüzde 33.3'er oranla üç kardeş; Ali-Hanefi ve Muharrem Pehlivanoğlu arasında eşit olarak paylaşıldı.
Kısacası, tam 36 yıl önce 18 Eylül 1980'de, Üçkuyular'da bakkal dükkanının bozma bir market ile parekende sektörüne giren Bekir Amca'nın evlatları, şimdi birbirlerine aynı sektörde rakip hale geldiler.
Yani Pehlivanoğlu markası ortak kaldı.
Kasalar ve cepler ayrıldı.
 
 
Pehlivanoğlu Ailesi İştip'lidir.
Baba Bekir Amca, 1955'te ailesiyle birlikte Türkiye'ye göç etmiş, on kişilik kalabalık ailesinin geçimini sağlamak için pazarcılık, seyyar satıcılık gibi birçok iş kolunda hayat mücadelesi vermiştir.
Bugün, Pehlivanoğlu Şirketler Grubu, babadan sonra kardeşleri kucaklayan Ali Pehlivanoğlu önderliğinde "dürüst" ve "basiretli" çalışmaları sonucu sektörde çağın gerektirdiği teknolojiye ve bilgi düzeyine ayak uydurarak, perakendecilik sektöründe köşe başı mağazacılık konseptinde faaliyet alanı olan Ege Bölgesi'nde "lider" firma konumundadır.
 
 
Yıllardan beri İzmir'in vergi rekortmeni olan Pehlivanoğlu kardeşler; Ali Pehlivanoğlu, Hanefi Pehlivanoğlu ve Muharrem Pehlivanoğlu, eminim ki bundan böyle de İzmir ve Ege Bölgesi'nde "ucuzluğun" ve "kaliteli mal" satışının sembolü olacaklardır.
Her işte bir hayır vardır denir.
Ayrılsak da beraberiz şarkısında olduğu gibi, Pehlivanoğlu kardeşler için önümüzdeki günler yeni ve farklı sektörlerde büyük yatırımlarla devam edecektir.
Ali Pehlivanoğlu bunun ilk girişimcisi durumda. Ali Bey, emlak ve inşaat sektörüne girerek kızı İrem Pehlivanoğlu ile birlikte emlak pazarlama ve toplu konut alanında dev adımlarla ilerliyor.
Diğer kardeşler, Hanefi ve Muharrem Pehlivanoğlu da değişik alanlarda yatırım için hazırlık yapıyorlar.
Dileğim şu; Pehlivanoğlu'nun tutkunu ve müdavimi olduğum peynir ve et reyonları aynen devam etsin de, gerisi kardeşleri ilgilendiren konular.
Herkes için hayırlı olsun...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN