Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dolaylı Üslup

Yayınlanma Tarihi : 20 - 01 - 2016 : 08:50
CHP kurultayının siyaseten önemli bir tartışma içeriği taşımadığı, henüz Parti Meclisi seçilmeden başladı.
Yani Tayyip Bey’e hakaret edildi iddiasını, telaşını sergileyenler ve bu arada bu gerginliği daha da hızlandıracak gerekçeler üretilerek CHP Kurultayı ve Genel Başkan hakkında davalar açıldı.
Bu uygulamanın hukuken peşini kovalayacak olan kadroların, yani Ankara Savcılığı’nca resen tutuklama talepli dava açması çok sayıda insanın cesaretini kırmıştır.
Olmaz böyle şey demeyin: Olur, bal gibi olur...
 
Olur! Nitekim oldu da...
Buna mukabil CHP’yi ve özellikle Kemal Bey’i muhatap alan ve onu neredeyse vatan haini ilan edecek kadar ileri giden kitlevi bir AKP kadrosunun hakaretlerine zemin hazırlanması beklenmeyen bir manzara teşhir ettiler...
Daha önce yazdım; tekrar ediyorum: Bu sözün demokratik yönetim düzeninde ifade edilmesini bu kurultayın tek yanlı karar uygulaması yapmak istemesinin anlamı olmadığı anlaşılmıştır. Buna rağmen göreceksiniz; Ankara Savcılığı kendiliğinden harekete geçerek siyasi parti liderlerini meclis kürsüsünde yaptığı konuşmalardan ötürü yargılamaya hazırlanıyor.
Hakkında dava açılanların başında yer alanların sorumlu tutulmaları için hareketleri denetime alındılar.
Bu işin hukuk yapısını değerlendirirken kullanılacak husus; ellinin altında bir devlet otoritesinin bulunmasında hükümet güçleri yerine görevi devralmış oldular.
Yani fili durum olarak işin gerçeği şudur:
Devlet, hükümetin güçlerini tam kullanarak birlik ve bütünlüğün bozulmasını önlemeye çalışıyor.
Bu kadronun görevi, hatta bir numaralı sorunu: Bu sorunu geniş kapsamlı bir tartışma zeminine götürmek ve orada mutlaka çözmeyi denemelidir.
 
Güzel sarışın kadın
Kurultay seçimlerinde CHP kadroları ciddi bir şaşkınlık yaşadı. Görüşmeler düzgün gitseydi¸belki sadece parti bünyesinde kalan bir siyasi ortam yaşanmış olacaktı. 
Terör örgütü silahını bırakmak için gereken cesareti ve akıl isabetini göstermediği müddetçe, soruna çözüm olmayacağı ortadadır.
Şimdi önümüze bir gerçeği koyalım. Türkiye’de devlet adına hareket etmeyi meslek olarak benimseyenler basında Türk yönetimini destekleyen açıklamalar yapıyor.
 
Yapabilir!
 
HDP bildirileri önemli başlıklar içeriyor... Batının yayınladığı 17 Mart bildirisi de aynı içerikleri farklı dillerle anlatıyor...
2016 yılında devlet yönetiminin uygun değerlerde olmadığı için Kılıçdaroğlu bir siyasi eleştiri getirdiği için hakkında davalar açılıyor...
Yani ülkemizin sistemiyle ilgili olarak bütün mesele aklı selimi hakim kılacak bir terbiye ve ifade hususiyeti geliştirmektir.
Şimdi, Selin Hanım çok yüksek oyla PM’ye girdi.
Bu konuyu bakalım tartışmaya getirebilecek mi?
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Merkel Şemsiyesi
(17 - 02 - 2016)
İZBAN Ar İle İftihar
(16 - 02 - 2016)
PYD ve YPG Sorunu
(15 - 02 - 2016)
Huzur ve Özgürlük
(13 - 02 - 2016)
Bir Nefret Suçu
(12 - 02 - 2016)
Numan Bey’in Yorum Farkı
(10 - 02 - 2016)
Yanlış Fezlekeler
(06 - 02 - 2016)
Kesin İhraç
(05 - 02 - 2016)
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN