Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kılıçdaroğlu’na Hücum

Yayınlanma Tarihi : 19 - 01 - 2016 : 09:04
2016 Kurultayı CHP’nin unutulmazlar listesinde yer alacak. Hatta en hassas ölçeklerde ve etkinlikte iz bırakarak hatırlanacak... Çünkü Kemal Bey’in konuşmasındaki, bir iki kelimeden ibaret “yorumlayıcı deyimler”, sanki bir felaket nutku çekilmiş gibi abartıldı.
AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen ve her fırsatta bu eğilimini siyaseten kullanan televizyon kanallarını izledim.
Ekrana çıkarılan ve/veya telefon bağlantısıyla görüş ve fikirleri sorulan gazeteciler, köşe yazarları, kanal yorumcuları, parti yöneticileri, milletvekilleri, bakanlar, cumhurbaşkanı danışmanları; Kemal Bey’in konuşmasını yorumladılar.Ve çok sert ifadelerle hücum ettiler.
 
Hepsini dinledim.
Hepsi de söz birliği etmiş gibi, Tayyip Bey’e ağız dolusu hakaret edildiği iddiasını dillendirdiler.Ama nasıl?
Kemal Bey’in hangi sözlerle hakaret ettiğini ve ne dediğini kimse hiç anlatmadı. Kendi ağzından da seslendirmedi. 
AKP adına konuşan partililer, basın mensupları, köşe yazarları, Cumhurbaşkanı danışmanı, Adalet Bakanı; ekran zemininde Kemal Bey’in konuşma filmini yayınladı, ama hiçbiri sözlerinden tek kelime ile canlı bir aktarma yapmadı.
Neden? Muhtemeldir ki, Kemal Bey’in konuşmasındaki siyasi tarif ve muhataplarında bıraktığı izlenimler ile AKP savunucularının ileri sürdükleri, birbirileriyle uyuşmuyordu.
Mesela; çok ağır ifadeler denilen bu ağır hakaret cümlelerini, kendi sesinden canlı olarak verebilirlerdi. İzleyenler de Kemal Bey’in ne söylediğini kendi sesinden öğrenir ve hakaret konusunda kendi karar isabetlerini değerlendirirlerdi.
Nedense yapmadılar. Dolayısıyla ikna edici olamadılar...
Bütün gözler, Salı günkü grup toplantılarında olacaktır. Önce AKP yetkilileri oturum boyunca Kemal Bey’i hedef alacaklardır.
Muhtemelen Davutoğlu grup konuşmasında, bu tür bir yoğunlaşma yapacaktır.
Davutoğlu gruba yetişemezse, parti adına konuşmayı başkası yapacaktır ki. Bu konuşma bir tesir yaratmaz; ve sadece fırsat kaybına sebebiyet verir.
Kemal Bey’in konuşmasından, AKP’nin ciddi siyasal endişeler hissettiği ileri sürülebilir mi? Konuşmayı takip eden saatlerde, AKP destekçisi değişik gazetelerden ve davet edilen destekçilerden olayın yorumunu dinledik. Hepsinin, ileri sürdüğü ağır dilli (hakaret içeren) cümlelerin manası anlaşılamadı.
Çünkü davetli konuşmacıların hiçbirisi, Kemal Bey’in kurultayda Tayyip Bey’e neler söylediğini, bahis konusu bile etmediler.
 
 
Siyasette, durumu kendi lehinize çevirebilecek fırsatlarınız daima vardır. Mesele, maharetinizi kullanacağınız zamanı isabetle değerlendirmenize bağlıdır.
Muhtemeldir ki, Meclis gruplarında bu konu ayrıntılı görüşülür. Yine muhtemeldir ki, önceki gün televizyonlarda yapılan AKP yorumları, siyasi mahiyet olarak kendini tekrar edebilir.
Yine muhtemeldir ki, kanallar ve gazeteler, Kemal Bey’in ne söylediğini açıklamadan, sadece kendisine yönelen ağır hakaretli konuşmaları tekrarlayabilir...
Muhtemelen, hitabın hiddetini de arttırabilirler...
 
Bu hafta, bu konu işlenirken ölçüler değişir mi?
Sanırım kolay değişmez.
Örneğin, AKP taraftarı gazete ve televizyonlar hariç, hiçbir yansız gazete ve televizyon, Cumhurbaşkanı’na hakaret diye bir program yapmadı.
Buna tesadüf denebilir mi?
Denemez...
Peki, bu durumun yorumuna ne denebilir?
Onu dört yıl sonra seçimler gösterir...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Merkel Şemsiyesi
(17 - 02 - 2016)
İZBAN Ar İle İftihar
(16 - 02 - 2016)
PYD ve YPG Sorunu
(15 - 02 - 2016)
Huzur ve Özgürlük
(13 - 02 - 2016)
Bir Nefret Suçu
(12 - 02 - 2016)
Numan Bey’in Yorum Farkı
(10 - 02 - 2016)
Yanlış Fezlekeler
(06 - 02 - 2016)
Kesin İhraç
(05 - 02 - 2016)
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN