Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çiğli’de Yanlış Olan Şeyler...

Yayınlanma Tarihi : 08 - 01 - 2016 : 09:33
Çiğli, İzmir metropol alan içinde 24 yaşında bir ilçedir... Gel gör ki; belediyesi kurulduğu günden bu yana hep olumsuzluklarla gündeme gelir... Yolsuzluk, usulsüzlük, boyundan büyük borçlanma, çalışanların maaşlarının vaktinde ödenememesi, belediye şirketlerindeki çıkar kavgaları iddialarıyla birlikte meclis üyeleri arasındaki kavgalar eksik olmaz. 
Yoğun gecekondu, plansız yapılaşma ile mücadele eden belediye başkanları elbette olanakları elverdiği ölçüde hizmet de üretmeye çalışırlar ama, semt dışından ilgilenenler için bunlar hep olumsuzlukların gölgesinde kalır. Sanki ilçede, başkandan başkana miras kalan bir “ipin ucu kaçmışlık ya da temelleri yanlış atılmış bir yapılanma” hakimdir. 
Ülkemiz kamu kurumlarını (bazıları hariç) mali açıdan denetlemekle görevli Sayıştay’ın Çiğli Belediyesi’nde yaptığı incelemeler sonrasında ortaya koyduğu rapora bakınca, içimden gelen samimi tepki şu oldu: Allah hiçbir belediye başkanını böyle bir raporla karşı karşıya bırakmasın... Geçtiğimiz günlerdeki belediye meclisinde de, okunup okunmaması tartışma konusu olan rapordaki utandıracak rakamlar, alımlar, ihaleler, kaybolan, evler, arsalar, bürokrat marifetleri konusunda bol miktarda haberler gazetelerde yer aldığı için tekrarla başınızı ağrıtmayacağım, konu nasıl olsa mahkemeye intikal edecek ve sonunu hep birlikte göreceğiz diyerek kapatacağım.
 
Basının Özgürlük Alanı...
Ancak; sözü, daha önce yapılan, 4 CHP’li, 1 AKP’li meclis üyesinden oluşan “yerel denetim komisyonu”nun hazırlayıp 2 yıla yakın zaman önce Çiğli Belediye Meclisi’ni sunduğu raporların sonuçlarının ne olduğunu soracağım... Nasıl olsa, CHP’li Çiğli Belediyesi’nden her türlü haberi yapmanın, üzerine bir de en ağırından yorum kondurmanın bir sakıncası yok. Nitekim, gazeteciyi “vatan hainliği, silahlı terör örgütü üyeliği, belediyenin gizli sırlarını açığa vurmak” gibi, biz gazetecileri “kaçma şüphesi”yle hapse tıkacak potansiyel bir suç taşımıyor.
Örneğin “o rapor”un baş aktörlerinden bir müdürün adı geçiyordu; Başkan Hasan Aslan’ın akrabası ve Çiğ-Bel’in Genel Müdürü Niyazi Aslan...
Belediyenin doğrudan temin yolu ile mal ve hizmet aldığı şirketlerden birisi de Kalan Proje Restorasyon ve İnşaat Tic. Ltd.Şti’dir. Şirket tek ortaklı olup şirketin sahibi ve yetkilisi Niyazi Arslan’dır. Şirkete toplam 155 bin 808 TL ödeme yapılmıştır. Adresi Muş’un Bunalık İlçesi’nde bir kuaför dükkanı çıkan şirketten, bilgisayar toneri alınmış. Firmanın, Karşıyaka Girne Caddesi’nde gösterilen şube adresi de bulunamamış.
Ve daha neler neler...
Belediye Başkanı Aslan’a, “gereğinin yapılması” adına sunulan “denetleme raporu”nun sonucunu, Bornova’da ikamet eden bir vatandaş olarak ben de merak ediyorum...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN