Sahip Olduklarınız Azaldıkça Hayatınız Çoğalsın

BEN HABER GAZETESİ 39.SAYI
 
 
İhtiyacımı sezon dışında almayı tercih ediyorum.. Güneş gözlüğü almanın tam sırası...  Beğendiğim gözlüğü alırken eşim "yılbaşı hediyeni almış olalım" dedi. Arkadaşımız olan gözlükçümüz, "abi bununla yırtacaksın anlaşılan" diyerek şakayla karışık eşiyle olan konuşmasını dile getirdi. Sevgililer Günü gibi özel günlerde bayanların beklentilerinin yüksek olduğunu, bu günleri kendi günleri gibi algıladıklarını söyledi. Özellikle bu düşüncesi nedeniyle evlilik yıldönümünde herhangi bir hazırlık yapmadığını, eşinin "bu günü nasıl unutursun?" serzenişlerine "neden hep ben hazırlanıyorum" diye yanıt verdiğini... Eşinin kendisi için sadece 10 saniyelik bir haklılık süreci tanımasından sonra geçmiş yılları da içeren uzun bir karşı taarruz saldırısı gerçekleştirdiğini gülerek anlattı.         
 
Yeni yıla gireceğimiz şu günlerde hummalı bir alışveriş çılgınlığı yaşandığını, bunu diğer özel günlerin izleyeceğini biliyoruz. Oysa sevginin hediyelerle ifade edilmesi ve öyle kabul görmesi bir yanılsamadan başka bir şey değildir. Bu da bize gösteriyor ki sevgi bir tüketim nesnesi haline getiriliyor. Duygular kabartılarak önümüze konulan bu özel günlerin, Anneler Günü, Babalar Günü, Sevgililer Günü, Öğretmenler Günü ve diğerlerinin bir tek amacı var; DAHA ÇOK TÜKETİM. 
 
Gerçek olan şu ki bu özel günlere duygusal anlamlar yükleyerek tüketim çılgınlığını destekleyenlerin amacı sevgiye önem vermek değil, daha çok harcama yapmamızı sağlamaktır. Duygusal anlamlar yüklenmeye açık olan bayanlarımızın hatırlamaları gereken nokta sevginin özel günlerde alınan pahalı hediyelerle ölçülemeyecek kadar değerli olduğudur... Bu nedenle siz siz olun sevdiklerinize sevginizi özel günlerde pahalı hediyeler alarak değil, onları her gün ve her saat hatırlayarak gösterin. Sevginizi her fırsatta dile getirin. Unutmayın, sevgi dolu bir öpücük, bir demet kır çiçeği en güzel hediye olabilir...
 
Hepimize MUTLU YILLAR  dilerken Selma Hekim'i de anmadan edemeyeceğim. Tam 1 yıldır temel ihtiyaçları dışında alışveriş yapmıyor. “Neden almıyorum sor” diyor Selma Hekim... “Kendimi alışveriş yaparak mutlu olan bir insan olarak görüyorum; fakat sonrasında pişmanlık geliyor. Sen aldıkça 3. köprü yapılıyor, HES’ler yapılıyor, AVM’ler yapılıyor, almaya devam ettikçe bunların yapılmasına itiraz etmen samimiyetsizleşiyor. Bunun için almaman gerekiyor. Sahip oldukların azalınca hayatın çoğalıyor.”    
Yeni yılda sahip olduklarınız azaldıkça hayatınızın çoğalması dileklerimle…
YORUM EKLE