Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Devrim Şehitlerine Saygı İle...

Yayınlanma Tarihi : 23 - 12 - 2015 : 09:14
Bugün her ne kadar, sebebi ve kaynağı bilinmeyen “istemli bir yok sayılmaya” tabi tutulmaya çalışılsa da, Menemen’de, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasal düzenine ve devlet yapısına karşı yapılan kanlı bir ayaklanmanın ve sonrasının 85. yıl dönümü.
Vatani görevini yaparken, henüz 23 yaşında, devletin düzenine karşı ayaklanmış bir grup tarafından ayağından vurulan, düştüğü yerde bağ testeresiyle başı gövdesinden ayrılarak geçirildiği sırığın tepesinde Menemen sokaklarında dolaştırılan Devrim Şehidi Kubilay ve arkadaşlarını rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. 
Hayatta olduğum sürece de anmaya devam edeceğim...
 
Kısaca hatırlatmak isterim ki; bugün güneydoğu il ve ilçelerinde, devletin anayasal düzenine baş kaldıran, bütünlüğünü bozma gayreti içine giren, içimizden beslenmiş, dışarıdan desteklenmiş, “seçim müsamahaları” ile, şehirlerimizi silah deposu haline getirmiş PKK’ya karşı yapılan silahlı müdahale ne ise, ne kadar meşru ve yerindeyse, Menemen’de, Dersim’de ve benzerlerinde yapılan da odur, o çerçevededir. Dilerim yakın gelecekte; geçmiş hükümetlerin, devletin düzenini korumak adına mevcut kanunlar çerçevesinde yaptıklarını külliyen “yanlış”, suçlularını “aziz” ilan etme çabaları, gelecek nesil yöneticilere “siyaset geleneği mirası” olarak kalmaz..
 
Kayserili’nin Havacılık Okulu
Önceki Pazar’a dönelim ve İzmir’de bir Kayserililer organizasyonuna gidelim.
Geçtiğimiz günlerde bizim Kayserililer Derneği’nde yönetim değişti, İzmir’in duayen müteahhitlerinden Nihat Attaroğlu, büyük maddi manevi fedakarlıklarla yürüttüğü görevi İzmir’in yeni nesil müteahhiterinden Sinan Bezircilioğlu ve arkadaşlarına bıraktı. Yeni yönetimde yer alanlardan biri de, Menemen’de kurulu bulunan Türkiye’nin ikinci Özel Hava Jet Teknik Anadolu Lisesi’nin İcra Kurulu Başkanı Mehmet Çelebi’ydi. 
 
Mehmet Bey, İzmir’deki Kayserilileri kaynaştırma amacıyla okul salonlarında bir kahvaltı düzenledi okulun da kısa tanıtımını yaptı.
Eğitim-öğretim hayatının ikinci yılında 145 öğrenci sayısına ulaşılan Hava Jet Okulu’nda, hızla gelişen dünya havacılık sektörünün bir çok alanı, özellikle de uçak bakımı, yer hizmetleri, kabin görevleri için nitelikli eleman yetiştiriliyor.
Hem de, Türkiye’nin ve dünyanın en önemli havacılık kurumlarının protokole bağlanmış iş birliği içinde. 
İcra Kurulu Başkanı Mehmet Çelebi, meslek lisesi düzeyinde eğitim veren okulun mezunlarının, havacılık sektöründe iş bulma şanslarının çok yüksek olduğunu, dileyenlerin havacılık alanında yüksek tahsil yapma olanaklarının da bulunduğunu belirtiyor.
Havacılığa ilgi duyan gençlere ve ailelerine duyurulur...
 
Öğrencilere Burs...
Yeni Başkan Sinan Bezircilioğlu, İzmir’de ve Ege Bölgesi’nde yaşayan Kayserililer’i, çeşitli organizasyonlarla sık sık bir araya getirecekleri sözü verirken, İzmir üniversitelerinde yüksek öğrenimde olan Kayserili öğrencilere de maddi manevi destek çabasında olduklarını söyledi. 
Halen İzmir’deki iş adamlarının dernek aracılığıyla 15 öğrenciye burs vermekte olduğunu anlatan Başkan, bu sayıyı katlama çabalarını sürdürdüklerini söyledi ve kısa konuşmasını iddialı bir espri ile noktaladı: 
- Herkes kendi ili, ilçesi ile övünür... Ancak Kayseri ile tüm Türkiye övünür...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN