Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uyu Din Kardeşim; Uyu ki!...

Yayınlanma Tarihi : 13 - 12 - 2015 : 09:24
Yaz sonu, eş-dost ve akrabaları ziyaret için memlekete (Kayseri’nin Yahyalı İlçesi) gittiğimde, ablamın kızlarından birisi yakın zamanda şeyhlerini ziyarete gittiklerini, manevi haz dolu ve de çok mutlu olarak döndüklerini söyledi. “Sizin tarikatınız hangisi” dediğimde, adeta gözlerinin içi parlayarak “Nakşibendi...” cevabını verdi.
“İyi dinle...” dedim. “Sana vaktiyle Türkiye’de yaşanmış bir Nakşibendi Tarikatı olayı anlatayım... 1930 yılının son ayında, Manisa’dan ellerinde yeşil bayraklarla yola çıkan Nakşibendi mensubu, ellerinde yeşil bayrakla Menemen’e gelir ve “şeriat isteriz” diye sokaklarda yürümeye başlar. O grup, kendilerine engel olmaya çalışan bir yedek subay öğretmen ve iki bekçiyi boğazlayarak...”
Bir baktım; çevrede bulunanlarla birlikte beni dinlediğini sandığım “mutlu” yeğenim, iki elinin avuç içleriyle baş örtüsünün üzerinden kulaklarını kapatmış, duymak bile istemiyor.
“Seni bu kadar rahatsız edeceğini bilsem, başlamazdım bile” diye sitem ettim.
Yeğenin söyledikleri aylardır kulaklarımda çınlar;
Gerçek de olsa, inancımı, tarikatıma, şeyhime bağlılığımı, manevi huzurumu sarsacak hiçbir şeyi duymak istemiyorum!...
 
Müslümanları Parçaladıkça...
Allah’ın, İslam’dan önce insanlara elçi olarak gönderdiği Hz. İsa ve öğretilerinden oluşan Hristiyanlık’ın, insanları uyutmak, hakim güçlerin emrine ve sömürüsüne almak, asmak, kesmek, tüm bunları da maneviyat sömürüsü ile “ilahi meşruiyet”e dahil etmek için ağır tahrifatlara uğratılmış olduğunu biliyoruz. Avrupa, 1.500 yıllık din sömürücülerinden, yine bir din adamı (Martin Luther) öncülüğünde silkinip, papaz zincirlerinden kurtulurken, doğal kaynaklarına göz diktikleri Müslümanlar’ın, benzer bir uyanış içine girmemesi için Müslüman “önder”leri, mezhepleri, tarikatları, kısacası her türlü parçalama İslam’ı bölme unsurlarını sonuna kadar kullanmaya devam etmektedir. Sömürücü Avrupa’nın en büyük korkusu, Müslümanlar’ın da gün gelip uyanması, topraklarına, doğal kaynaklarına sahip çıkma aydınlığına kavuşmasıdır.
Örneğin; Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük aydınlanma, eğitim hamlesi olan Köy Enstitüleri’nin kapatılması, “Müslüman” eliyle gerçekleşmiş, bir “gavur” tezgahından başka nedir ki...
Geçenlerde, “bağnaz ve kurnaz, çıkarcı Müslümanlar’ın tüylerini diken diken eden adam” olarak tanıdığımız Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk’ün bana ve benim gibi düşünenlere “tam da bu” dedirten bir yazısı elime geçti.
Özetini sizlerle paylaşayım;
 
En Büyük Tahrifat İslam’da...
“Biz Müslümanlar şunu sürekli tekrarlarız; “Yahudilik ve Hristiyanlık’ta büyük tahrifler olmuştur ama, İslam’da tahrif yoktur, olmamıştır. Çünkü eski dinlerin kutsal metinlerinin aksine Kur’an Allah’ın korumasına alındığından hiçkimse tahrifat yapamamış, hatta buna yeltenememiştir.
Bu söylem Kur’an için doğrudur. Ancak bir doğru daha vardır: Bu söylem Kur’an için ne kadar doğruysa, İslam dini için o kadar yanlıştır. Sözün doğrusu şudur:
Kur’an’da hiçbir tahrifat yapılamamıştır, yapılamaz ama İslam’da büyük tahrifat yapılmıştır ve yapılmaya devam edilmektedir. Dinler tarihinin en büyük tahrifata maruz kalan dini İslam’dır.
Dini tahrif edenler, Kur’an’daki ‘tahrifattan korunmuşluk’u kitaptan dine kaydırarak, yaptıkları kötülükleri saklamaktalar. İslam’daki büyük tahrifatı iyi niyetleri yüzünden görmek istemeyenler ise tahrifatçı geleneğin öncülerine farkında olmadan destek vermekteler.
Kur’an’da tahrif yapılamadı, yapılamaz. Din tahrifçiliği geleneği, bunu bildiği için İslam’daki tahrifatı rahatça yapmak üzere, İslam’ı Kur’an’ın elinden aldı.
Kur’ansızlaştırılan, başka bir deyişle kitapsızlaştırılan İslam, tahrifin her türüne açık hale getirildi, tanınmaz şekle sokuldu.
“Bu dünyada neden hep birbirlerini yiyen, can derdine düşürülen, ülkelerinden kaçış yollarında çoluk çocuk can veren Müslümanlar?” diyen, diyebilen Müslümanlar’ı, gerçek din adamı Yaşar Nuri Hoca’nın teşhislerinin devamını okumalarını salık veriyor, hepinize sağlık içinde mutlu pazarlar diliyorum.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN