Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


CHP'de Hesap Günü

Yayınlanma Tarihi : 11 - 12 - 2015 : 09:17
Hani bir atasözü vardır; “ Yediğin hurmalar bir gün gelir tırmalar.”
Aynen o hesap CHP İl Başkanlığı seçimine az bir zaman kaldı, atanmış mevcut il başkanı “adayım”  diyor ama pek takan yok. Adaylığını açıklıyor kerhen katılan 3- 5 ilçe başkanı.
 
Nasıl takan olsun? Sen görev süren içinde parti tabanını yok kabul edip “astığım astık, kestiğim kestik” misali il başkanlığı yaparsan Genel Başkan’ın yemeği dahil birçok organizasyonda onları yok kabul edersen, sandık günü geldiğinde de başkanlar senden hesap sorarlar.
 
Görünen o ki yine Aziz Başkan’ın işaret edeceği kişi CHP’nin yeni il başkanı olacaktır.
 
Seçimden başarıyla çıkan birkaç ilçe başkanı ile konuştum. Akıllarından, Serter isminin “S”si bile geçmiyor. Tebrik için aradığı başkanların, Bedri Serter’in telefonuna çıkmadığını da çok iyi biliyorum.
 
Çok iyi bildiğim bir konu daha var ki; Aziz Başkan’ın aklında mevcut başkanın adı da yok. Anlayacağınız görev süresince tabanı kucaklamayan, birleştiremeyen atanmış il başkanı gidici.
 
Kim mi şanslı derseniz: Süha Parlak, Ülkümen Rodoplu ve Nevzat Kavalar, şu anda biraz daha ön plandalar. Ama ibre Kavalar’a daha yakın .
 
Ama her şey Sayın Kocaoğlu’nun önümüzdeki günlerdeki işaretine bağlı.
 
Mevcut il başkanının hiç şansı olmadığını söyleyen bir ilçe başkanı yüzde 10’luk imzayı bile zor toplar diyerek, Serter’in en zayıf halka olduğunu belirtiyordu.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN