Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir'de AKP-CHP Farkı

Yayınlanma Tarihi : 04 - 12 - 2015 : 09:02
7 Haziran, arkasından 1 Kasım seçimleri derken 2019’a kadar seçim sezonu kapanmış görünüyor. Gerçi seçimle yaşamaya çok alışmıştık. Her 6 ayda bir sandığa gitmek adeta yaşam tarzımız olmuştu.
 
1 Kasım seçimlerinin İzmir açısından sonuçlarına baktığımızda en karlı parti olarak CHP’yi görüyoruz. AK Parti oyunu yüzde 6 arttırsa da ancak mevcutları koruyabildi.
 
Seçim sonrası siyasi hava ise çok farklı, CHP’de iç kavgalar ön olana çıkıyor. Başta Genel Başkanlık makamı olmak üzere partinin her kesiminde, tartışma ve hizipleşme söz konusu. Bel altı çalışmalar almış başını gitmiş durumda.
Peki, CHP böyle birbirine girmişken, AK Parti’de durum ne?
Özellikle yapılan çalışmalara ve gelişmelere bakıyoruz tek hedef; 2019 Yerel Seçimleri. Bunun sinyalini nasıl alıyoruz derseniz: Başbakan’ın her ayın iki gününü İzmir’de geçirme kararı alması. Bu ne demektir? Ayın iki günü tüm Türkiye buradan yönetilecek aynı zamanda İzmir’in sorunlarına birinci elden çözüm bulunacaktır.
 
1 Kasım’da partisinin oyunu yükselten ve Bakan yapılan Binali Yıldırım da en güvendiği adamı eski Özel Kalem Müdürü Ahmet Ataşçı’yı İzmir’de görevlendirerek bizzat kentin sorunlarını onun kanalıyla denetlemeyi planlıyor.
 
Tüm bu çalışmaların yanı sıra medya konusunda da girişimler var. Eski Ak Parti’li, il yönetimlerinde de görev almış ünlü bir müteahhit televizyon ve radyo kanalı sahibi olmak üzere son pazarlıklarını yapıyor.
 
AK Parti tüm gücüyle İzmir’e yüklenip, 2019 nasıl başarılı oluruz planları yaparken, hizip partisi haline gelen CHP’de ise Türkiye çapında en büyük seçim başarısını yaşatan İzmir’den partinin en üst organında bir temsilci bile yok.
CHP iç kavgaları bir kenara bırakmaz ve İzmir’e hak ettiği değeri vermezse 2019’da İzmir’de bambaşka bir seçmen kitlesiyle karşılaşabilir.
 
Önümüzdeki üç yılda AKP’nin bitirmeyi planladığı projelerine şöyle bir bakarsak; İstanbul-İzmir otoyolu tamamlanmış, Ankara-İzmir hızlı treni çalışmaya başlamış, körfez geçişleri bitmiş ve daha birçok cazip proje devreye alınmış. 
Buna karşılık kendi içinde devamlı kavgalı ve İzmirliyi yok kabul eden bir CHP zihniyeti.. 
Hizmet ağırlıklı geçecek yılların sonunda parti tercihleri acaba bu şehirde nasıl değişecek, Sayın Kocaoğlu’nun tek başına çabaları bu yarışta ne kadar etkili olacaktır?
''Daha önümüzde 3,5 yıl var'' diyerek kimse bana, rahmetli Demirel’in ''siyasette 24 saat çok uzun bir süredir'' sözünü hatırlatmasın. 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN