Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hata veya Üslup

Yayınlanma Tarihi : 20 - 11 - 2015 : 09:43
Paris katliamından hemen sonra bütün dünya, Fransa’nın maruz kaldığı bu insafsız ve kanlı katliamın arkasından, terörü lanetleyerek Fransız halkı ile dayanışma örnekleri gösterdiler.
Örneğin (ve acaba) Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendi devr-i iktidarında YÖK’ün başına getirdiği, daha sonra da, biraz memleketi diplomatik yetenekleriyle ve birikimleriyle temsil etsin diye Varşova’ya büyükelçi tayin ettiği şahsın açıklamaları karşısında nasıl bir değerlendirme yapmaktadır?
Bilmiyoruz...
Bilmeyeceğiz...
Bilemeyeceğiz...
Çünkü Tayyip Bey güvenmediği bir memurunun bütün dünya değerlerini altüst eden böyle vicdansız ve katil ruhlu bir katliamın haklı ve mazur görüleceğine ihtimal vermemiştir.
Eğer veriyorsa, Antalya Summit’teki konuşmasına inanmak ve güvenmek mümkün olmaz. Hayır, öyle değil de eski YÖK Başkanı ve yeni Varşova Büyükelçisi’nin yaptığı açıklamayı hayretle karşılayıp sessizliğinin derin değerlerinde ayıplıyorsa bu da dünya kamuoyunu hiç ikna etmez.
Cumhurbaşkanlarının, “bizzat (ve bizatihi) kendilerinin temsilcisi olarak yurtdışına gönderdiği büyükelçilerin evrensel değerlerde nasıl yorumlanacağına özen göstermesi gerekir.” 
 
Hemen ilk adımda Tayyip Bey’in bu özeni gösterip göstermediğini bilmiyoruz.
Belki eski YÖK Başkanı ve yeni Varşova Büyükelçisi, saygın devlet memurunu ilişkisinde böyle bir facebook bildirgesiyle Tayyip Bey’in iltifatına mazhar olmak ihtimaline kendini kaptırmış olabilir mi? 
Mesela ilgili zatı bir kenara çekip “sen ne yaptın, sen ne söylediğinin farkında mısın ey eski YÖK Başkanı ve yeni Varşova Büyükelçisi?” diye sorar mı?
İhtimal vermiyorum...
 
Başbakan Davutoğlu da böyle bir ikazda bulunmaz... 
Çünkü büyükelçi olarak Cumhurbaşkanı’nı temsil eden bir eski YÖK Başkanı ve yeni Varşova Büyükelçisiyle memuriyet ilişkilerini zorlayıcı noktaya getirmek istemez.
Ya yeni, atanacak dışişleri bakanı nu işe ne der?
Hiçbir şey demez. 
 
Çünkü Cumhurbaşkanı’nı yurtdışında temsil bir ünlü unvanlı bir büyükelçiyle arasında ihtilaf yaratmak istemez...
O halde eski YOK başkanı yeni Varşova Büyükelçisi, bulunduğu ülkedeki büyükelçiler arasında bu sözleriyle bir itibar kazanır mı?
Hayır...
 
Yusuf Ziya Özcan ayrıca “Fransız p.çleri Cezayir’de 1 buçuk milyon Müslüman’ı katlederken hiç sesiniz çıkmıyordu” sözleriyle Paris katliamını kınayanları aşağılıyordu, lanetliyordu.
Peki, bu sözlerini kapsamında bu katliamı lanetleyen Tayyip Bey’e ve Ahmet Bey’e de işaret edecek kadar cesur muydu?
Sanmam...
 
Bu ağır ithamlı sözlerin sahibi eski YÖK Başkanı ve yeni Varşova Büyükelçisi kimdir derseniz cevap basittir: Bu zatın adı Yusuf Ziya Özcan’dır...
 
Zorunlu ve çok önemli açıklama: 
Eski sosyoloji profesörü Yusuf Ziya Özcan’ı bu göreve Abdullah Gül tayin etmişti... Ama Başbakan Tayyip Bey’di...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Merkel Şemsiyesi
(17 - 02 - 2016)
İZBAN Ar İle İftihar
(16 - 02 - 2016)
PYD ve YPG Sorunu
(15 - 02 - 2016)
Huzur ve Özgürlük
(13 - 02 - 2016)
Bir Nefret Suçu
(12 - 02 - 2016)
Numan Bey’in Yorum Farkı
(10 - 02 - 2016)
Yanlış Fezlekeler
(06 - 02 - 2016)
Kesin İhraç
(05 - 02 - 2016)
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN