Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Alnından Öpülecek Vekil

Yayınlanma Tarihi : 19 - 11 - 2015 : 10:02
Göğsüm kabardı denir ya;
İşte öylesine gururlandım.
Ama...
Sonra oturup saatlerce düşündüm.
Necip Kalkan, Türkiye Büyük Millet Meclisi "yemin töreni"nde başta HDP'li Leyla Zana olmak üzere, benzer söylem tartışmalarını gündem yapan, bana göre üfürükten-tayyare yazar-çizer aydın takımına öyle bir ders verdi ki; "helal olsun sana verilen oylar" dedirtti.
Ekine de şu notu düştü:
"Biz İzmirliyiz yaparız kardeşim..."
 
Kürsüye çıkıp; Türk Milleti yerine Türkiye Milleti diye yemin eden HDP'li Zana'ya kimin maşası olduğu ve seçildiği yerin "kimin meclisi" olduğunu, sırası geldiğinde aynı kürsüden AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan hatırlattı.
Boynuna asılı Türk Bayrağı ile TBMM kürsüsüne gelen Necip Kalkan, bir eliyle sarıldığı Türk Bayrağını göğsüne bastırarak, "Yüce Türk Milleti" sözcüklerini üzerine basa basa haykırarak yeminini alkışlar arasında tamamladı.
Türk Bayrağı ile vermek istediği mesaj şuydu:
"Leyla Hanım ve O'nun gibi düşünenler kendinize gelin. Burası Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir. Bizleri seçen Türkiye halkı değil, Türk halkıdır. Tek bayrağımız vardır; o da Türk Bayrağı'dır...
Muzaffer bir komutan edasıyla yürüyüp sırasına oturduğunda bayrağı boynundan çıkartmak istedi Necip Kalkan. O anda CHP sıralarından, "çıkarma kalsın" ısrarları üzerine vazgeçti. Türk Bayrağı ile oturumu izledi.
 
Hepsi güzel.
Biz İzmirliler için daha da güzel ve gurur verici.
Ama beni saatlerce düşündüren şu:
Bu devirde hala bu vatan topraklarında yaşayanların kimlikleri üzerinden "Türk", "Türkiyeli" tartışması yapıyor olmamız.
Hani bizler kardeştik?
Hani barış, huzur ve güven içinde yaşayacaktık?
Hani bu topraklar hepimizin vatanıydı?
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği iki ayrı söz çok önemlidir:
Birincisi; "Bu dünyadan göçerek Türk milletine veda edeceklerinin çocuklarına kendinden sonra yaşayacaklara, son sözü bu olmalıdır: "Benim Türk milletine, Türk cemiyetine, Türklüğün istikbaline ait ödevlerim bitmemişti, siz onları tamamlayacaksınız. Siz de sizden sonrakilere benim sözümü tekrar ediniz."(1935)
İkincisi; Bu memleket tarihte Türktü, o halde Türktür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.(1923)
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN