Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


26.Meclis’ten Bekliyoruz

Yayınlanma Tarihi : 18 - 11 - 2015 : 08:57
2011 seçimleriyle 24. Dönem Meclisi olarak iş başına getirilmiş milletvekilleri, siyasi tarihimizde, “en hızlı kanun yapan meclis” olarak yerini aldı. 
 
7 Haziran 2015 seçimleriyle oluşturduğumuz 25. Meclis de, “görevde kaldığı 5 aylık süre içinde göreve başlar başlamaz tatile çıkarılmış, geride hiç bir iz, eser kanun bırakamamış meclis” olarak siyasi tarihimizin bir başka sayfasına yerleşti.
1 Kasım seçimleriyle oluşan 26. Meclis de dün yemin ederek resmen işbaşı yaptı. Memlekete hayırlı uğurlu olmalarını, “namus ve şerefleri üzerini içtikleri andı” ara-sıra da olsa hatırlamalarını, 24. Meclis hatırası kanunları şöyle bir gözden geçirmelerini,”Türkiye’yi evrensel ve çağdaş hukuk zeminine çeken meclis” olarak tarihe geçmiş olmalarını dilerim.
 
Fransa’da Ölmenin Farkı
Son bir haftamız, dünyanın en büyük ekonomisine sahip 20 ülke liderinin Antalya’da toplanması ve hemen arifesinde IŞİD’in Paris’e canlı bomba harekatı ve 132 can almasıyla geçti. Paris katliamı dünyayı ürperti ile ayağa kaldırırken, saygın bir ülkenin saygın kent sakini olmanın ne anlama geldiğini üzüntü ve kıskançlıkla izledim. Toplu insan katliamlarının, ülkesine, kentine, insanına göre önem kazanmış olduğuna biraz da öfkelendim. Suruç’ta IŞİD yetiştirmesi bir canlı bomba ile can veren 32 insanımızı, Başkentimize kadar sokulabilen iki IŞİD yetiştirmesinin, belirli görüşlere mensup insanlarımızdan 102’sini katletmesinin, G20 ilkelerinin liderlerinin gözünde 132 ölümlü Paris katliamlarının onda bir kadar bile etki bırakmamış olmasına üzüldüm.
Hele hele; Paris Katliamı’nı kendilerinin yaptığını gururla dünyaya duyuran, üzerine bir de tehditler bindiren IŞİD yöneticilerinin, bizdeki katliamları “üstlenmeye bile değer bulmamış olmaları”na şaşırdım.
 
Hayırlı Geçitler Olsun
Gelelim yerel gündemimize... Konak Tünelleri’nin hizmete açılmasından sonra Yeni Karamürsel Mağazaları’nın önünde karşıya geçebilmek için “sersem tavuklar gibi” oraya-buraya yönlenen vatandaşlarımız için müjdeli haber nihayet geldi.
Karayolları tarafından hazırlanıp, üç kez Kültür ve Tabiat Varlıkları Kurulu’ndan geri çevrilen üst geçit projesi nihayet hem Kurul, hem de Büyükşehir belediyesi tarafından onaylanmış, inşaat da “en yakın tarih”te başlayacakmış.
Son derece gerekli olan bir yaya üst geçidinin inşaatına başlanabilmesi için 1.5 yıl oyalanılmasının, hazırlanan projelerin red gerekçelerine bakınca şaşırıp kalıyoruz:
- Üst geçit ayaklarının kamuya terkedilen alanda yapılması.
- Üst geçit ayaklarının metro hattına zarar vermemesi.
- Yaya dolaşım kapasitesine uygun olması.
- Belediye otobüslerine engel teşkil etmemesi.
- Konak Meydanı ile uyumu olması...
Daha önce hazırlanan ve reddedilen Karayolları üst geçit projeleri, üstteki son derece doğal şartları bile taşımadan yapılmışsa, ya dört başı mamur proje yapmaktan acizler ya da işin içinde başka şeyler var demektir... 
Hayırlı geçitler olsun...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN