Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yönetmen Olmak İştiyakı

Yayınlanma Tarihi : 16 - 11 - 2015 : 09:01
Parlamenter hayata Mehmet Ali Şahin ile aynı dönemde başladık. İkimiz de İstanbul’un ikinci bölge milletvekilleriydik. O Refah’tan; ben ANAP’tan...
Siyasi yaşamda Mehmet Ali Bey kadar talihin yaver olduğu siyasetçiye az rastlanır.
Parlamentoya gelişini takip eden birkaç ay içinde kurulan bir araştırma komisyonunun başkanlığına seçildi. Erbakan çevresindeki yaşlılar kadrosu, gençleri öne çıkarmak adı altında hareketsiz siyaset stratejisi uyguluyordu.
Gazeteci Metin Göktepe’nin öldürülmesi hakkındaki, iddiaları soruşturma komisyonuna başkan seçildi. İlk günlerde cazip ve güven veren açıklamaların yarattığı ümit ve heyecan kısa sürede boş çıktı. Soruşturmanın derinleştirilmesi beklenirken oturum kapatıldı ve soruşturmadan bir sonuç çıkmadı.
Mehmet Ali Bey o günden sonra gündemden hiç düşmedi. Erbakan yönetiminde milletvekili seçildi; ama yukarıya da çıkartılmadı. Eski kurtlar, yeni istidatlara fırsat tanımıyorlardı.
Sonra Tayyip Bey iktidarları başladı: Talih Mehmet Ali Bey’in yüzüne güldü. Türk siyasetinin en güzide mevkilerine atandı. Tayyip Bey’in has adamı deniyordu. Türk adalet dünyasının başına getirildi. Adalet Bakanı oldu. Sonra oradan alınıp Spor Bakanlığı’na atandı.
Ve hayatının pırlanta vuruşunu yaptı: TBMM Başkanı seçildi...
 
Mehmet Ali Bey beni sık sık şaşırtır.
Yine öyle yaptı: Babasını “hırsız rolünde” oynattığını açıkladı.
Bu haberi okuyunca zihnim allak bullak oldu:...
Neden?
Mehmet Ali Bey tam 20 senedir parlamentodadır. Bu dönem içinde (dile kolay) tam yedi defa milletvekili seçildi. Ama bir gün olsun, sinema ve tiyatro konusunda meyilleri ve emekleri olduğu bahsini (kinayede bile) açmadı.
Ama mülakatı okuyunca şaşkınlık yaşadım: Bilhassa çocukluk dönemini özetlerken, esnaf çıraklığı yaptığı günlerin tarifinde insanı hayretler içinde bırakan bir tablo çiziyor. Bakkal çıraklığı, fırıncı kalfalığı ve büfe tezgahtarlığı günlerini, yani hayat mektebinde piştiği günleri aktarıyor.
Teşbihler, tarifler ve sözcükler mükemmel seçilmiş.
 
Mehmet Ali Bey, kendi yazdığı senaryoda babasını ve çocuklarını oynatmış. Babası için bir “televizyon hırsızı” rolü yazmış; çocuklarını da uykuya dalmış ev sahibi olarak değerlendirmiş.
 
Siyaset böyledir işte... Ülke yönetiminin en etkin ve hassas değerli makamlarına gelirsiniz. Bütün gözler üzerinizdedir. Herkes sizin nasıl bir siyaset benimsediğinizi izler. Buna bağlı olarak başka yeteneklerinizi, değerlerinizi, ve etkinliklerinizi umursamaz...
Mehmet Ali Bey, Tayyip Bey’in en içten destekçisidir. Ne yaparsa yapsın her konumda ve her koşulda onu sonuna kadar fire vermeden tartışır...
 
Neden Mehmet Ali Beyin bu seçkin niteliğini gündeme getirdim?
Basit!
Salkım Hanım’ın Taneleri filmi Antalya’da bütün dallarda birincilikleri almıştı. Ama konuyu kavrayamayan bir milletvekilinin yarattığı bulanık su velvelesi üzerine, koridorda karşılaştığımızda bana “ keşke bu filmi çekmeseydiniz; roman olarak kalsaydı” demişti.
Beni şaşırttınız Mehmet Ali Bey... Mesela sizi cumhurbaşkanı olarak görmeye kendimi hazırlamıştım; ama rejisör olarak hiç düşünmemiştim.
Sizi kutluyorum...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Merkel Şemsiyesi
(17 - 02 - 2016)
İZBAN Ar İle İftihar
(16 - 02 - 2016)
PYD ve YPG Sorunu
(15 - 02 - 2016)
Huzur ve Özgürlük
(13 - 02 - 2016)
Bir Nefret Suçu
(12 - 02 - 2016)
Numan Bey’in Yorum Farkı
(10 - 02 - 2016)
Yanlış Fezlekeler
(06 - 02 - 2016)
Kesin İhraç
(05 - 02 - 2016)
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN