Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyakalı Gönüllü Hayvanseverler

Yayınlanma Tarihi : 15 - 11 - 2015 : 09:41
Bu hafta Karşıyakalı emekli bir okuyucum bana ulaştı yüzlerce kedi ve köpeğe imkanları yettiğince gönüllü baktıklarını, çoğunu tedavi ettirdiklerini ve kısırlaştırdıklarını anlattı. Karşıyaka'da gönüllüler olarak bu işle uğraşmaktan çok zevk aldığını anlatırken sesinden anladım. Evinde de onlarca kedi ve köpeğe bakıyormuş.
 
Fakat talihsiz vahşet olayları yaşamışlar ve seslerini duyuramamışlar. Benim de yazılarımı takip ediyorlarmış o yüzden benden yaşadıkları üzücü olayı paylaşmamı rica ettiler. Bugün ben Karşıyakalı gönüllü hayvanseverlerin sesi oluyorum, köşemi de kendilerine bırakıyorum. 
 
Dilek Hanım bana ulaştığında sesi çok sıkıntılıydı. Karşıyaka İskelesi'ne yakın Osman Bey Parkı'nda 150 civarı kedi varmış ve bunların çoğu kısırlaştırılmış kedilermiş. Zaten orası besleme alanı olduğu için biliniyormuş ve yavru kedi bulan da hep oraya getirip bırakırmış. 10 senedir bu gönlü güzel insanlar oradaki kedilere sahip çıkmışlar. 1,5 ay evvel ise yavru kediler kaybolmaya başlamış. Sorup soruşturmuşlar fakat kimse bir şey bilmediği için inşallah birileri sahiplenmiştir diye düşünmüşler.  Fakat daha sonra 4 kedi zehirlenerek ölmüş ve geçen hafta da 6 kedi veterinerin verdiği otopsi raporuna göre dayak yiyerek ölmüş, iç organları parçalanmış ve bir çok kemikleri kırılmış olarak vahşice katledilmişler hem de daha önce kısırlaştırdıkları ve tedavi ettirdikleri kedilermiş. Hala kamera kayıtları araştırılıyormuş ve tabii ki sorumluları aranıyor.
 
O kadar üzücü bir şey ki Allah'ın verdiği bir can, o da insanlara emanet edilmiş bir can. Hem de onca gönüllünün emeğiyle bakılan, gece gündüz kendi yemeklerinden arttırdıkları yemekle beslemeye çalıştıkları canları, bir başkası gece döverek feci şekilde öldürüyor korkunç bir olay. Ve biz bu canilerle belki de yolda yan yana yürüyoruz, otobüs bekliyoruz yani düşüncesi bile kötü.
 
Dilek Hanım'ın benden bir ricası daha oldu. Evinde 1 aydır bakmakta olduğu 1'i dişi 1'i erkek 2 kediye de sahip arıyor. Aşağıda fotoğrafını görebilirsiniz. Bu tatlı çocuklara yeni ev bulamazsa onları da parka bırakmak zorunda kalacakmış çünkü evinde zaten hasta yaşlı baktığı onlarca kedisi ve köpeği var. Dilek Hanım'a 0 (506) 312 06 89 numaradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca kendisiyle gönüllülük için ve parktaki kedilere yardım amaçlı da görüşebilirsiniz eminim çok sevinecektir.
 
 
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN