Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yeşertilen Haşhaşi Tarlaları...

Yayınlanma Tarihi : 15 - 11 - 2015 : 09:40
Dünyayı sarsan bir terör olayı ile daha karşılaştık... Dün bizdeydi, bugün Fransa’da... Tabii öncesi de var, sonrası da maalesef kaçınılmaz... Ortadoğu’nun “haşhaşi tarlaları” o kadar ürün verdi ki, “en kahraman şekilde ve bir an önce cennet bahçelerine kavuşmak için”, yüzlerce başka canlar pahasına “kendilerini feda etmeyi” sürdürüyor. Görülüyor ki; “Hasan Sabbah’ın haşhaş bahçeleri”, 1.000 yıl sonra yeniden yeşertildi...
 
Dünyanın ilk terörist başı kabul edilen Hasan Sabbah’ın (M.S. 990-1024) İsmaililer Mezhebi’ne bağlı olarak kurduğu Haşhaşiler Tarikatı’nın suikastlarının, cinayetlerinin üzerinden bin yıl geçti. Hasan Sabbah’ın Elbruz Dağları’nın erişilmez bir vadisinde yarattığı sahte cennette, kafaları ciddi bir uyuşturucu olan haşhaş sakızı ve bol şarapla dumanlandırılan, önlerine konulan cennet soflarıyla, yanıbaşlarında emre amade dolaşan “cennet hurileri”yle kendinden geçen güçlü kuvvetli müritler, “o cenneti hak etmiş olmak ve bir an önce kavuşmak için” hedeflere yönlendiriliyordu.
O yıllarda, Haşhaşiler eliyle işlenmiş 50’den fazla siyasi cinayet ve dahası tarih kitaplarında vardır.
 
POLO ANLATIYOR
Tarih çok eski olmadığı için, küçük sapmalarla tüm hayatı bilinen Hassan Sabbah dönemini, onun ölümünden yaklaşık 50 yıl sonra İran’dan geçen Avrupalı ünlü Seyyah Marco Polo şöyle anlatıyor:
 
Dağın şeyhi (Hasan Sabbah), müritlerinin kendilerini gerçekten cennette hissetmeleri için burayı Muhammed’in cennet tasvirine benzetmişti. Bizim yaşlı adam dediğimiz bu efendi, fedailerine iksirinden içirerek, onları dörderli, altışarlı gruplar halinde bahçeye taşıyordu. Gerçekten cennete gittiklerini zanneden müritlerini bir göreve göndereceği zaman, “Gidip, şunu şunu öldüreceksin... Meleklerin seni cennete götürecekler...” diyordu. Yaşatıldıkları cennete bir an önce kavuşma arzusuyla fedailerin göze alamayacağı hiç bir tehlike yoktu...
Şimdi, içinde “geride bir ideolojik öç, kahramanlık bırakarak kendi canını da hiçe sayma” bulunan terör olaylarının benzerlerine, Amerika’da kendi canlarını da feda ederek binlerce kişinin canına alma olayından sonra sık sık rastlar olduk. Bunların tamamına yakınında da “feda savaşçıları”nı görmek mümkün. Paris’te, Suruç’ta, Ankara’da ve yeniden Paris’te... Özellikle bir seçim sonrası Suruç’ta, bir seçim öncesi Ankara’da meydana gelen ve 134 insanımızın canını alan olayların soruşturması ortaya koymuştur ki - koyabildiği kadar- Hassan Sabbah yöntemi ile zehirlenmiş gençler, şeyhlerinin gösterdiği hedefe yönlenirken, kendi canlarını da “bir an önce cennette, Allah’ın nur yüzünün karşısında bulmayı” hedeflemişlerdir.
 
En Büyük Haşhaşi Yetiştiricisi...
Paris’te 150’ye yakın insanın canına mal olan saldırılar da, bundan önceki saldırıların gerçekleştiricisi “cennet fedaileri”nin eseridir.
Ancak; acı gerçek şuradadır... Hasan Sabbah felsefesinin yeniden köklendiği, insanlarının aydınlanmaları engellenmiş bu tür “zehirlenmeler”e açık Orta Doğu karıştırıldıkça, intikam hırsları kabartılan yerli mihrakların kurduğu “haşhaş bahçeleri”nin ürünleri, kan dökmeye, can almaya devam edecektir. Komşumuz Suriye’nin 4 yıl önceki hali ile, bugünkü halini, milyonlarca insanının yurdunu yuvasını terk ederek başka ülkelerin sınırlarına dayanır hale getirilmiş olmasından sonra artık “cennet bahçeleri”, parmaklayıcı ülkelerin göbeğinde yeşermiştir. “En büyük Haşhaşi yetiştirici İşid”e dünyanın dört bir tarafından akın akın “katılımcı” gelmiş olması bunun açık kanıtıdır. Özenle beslenmiş, büyütülmüş, silahlandırılmış terör kargaları, artık besleyici ülkelerin gözünü oyar hale gelmiştir. Ne yazık ki; “mürit üfürükleriyle kanatlanmış şeyhler”in egoist hayallerinin bunda büyük payı olsa da, bedelini günahsız insanlar kanıyla, canıyla ödemektedir.
Ne demiş Büyük insan: Yurtta sulh, cihanda sulh...
Komşunun içine “eğitilmiş-donatılmış fitne-fesat” sokarsan, bir gün o kavgadan sen de nasibini alırsın...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN