Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Grip Savar İkili: EKİNEZYA VE PROBİOTİKLER

Yayınlanma Tarihi : 11 - 11 - 2015 : 17:42
BEN HABER GAZETESİ 38.SAYI
 
 
Merhaba sevgili Ben HABER okuyucuları.
 
Mevsim sonbahar oldu hava sıcaklığı değişime uğradı. Her yıl bu aylarda olduğu gibi grip ve soğuk algınlığı hastalıkları da gündemdeki yerini aldı. Havaların soğuyup tekrar ısınması da virüs aktivasyonunu çoğaltıcı etki gösteriyor. Korunmak için iki önerim var. Mutlaka hem siz hem aileniz uygulayın. Bağışıklık sisteminin süper savaşçıları ekinezya ve probiotik bakterileri, beslenmenizin bir parçası yapmakta büyük fayda var.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Koruyuculuk etkisi yüzde 15 olan, her yıl bir iddia ile ortaya çıkan grip aşılarını ve yerli yersiz antibiyotik kullanmayı bir kenara bırakın. Acilen ekinezya, probiotik destekleri kullanmaya başlamanızı öneririm.
 
 
EKİNEZYA: Ekinezya bitkisi alkilamidler, flavonoitler, kafeik asit türevleri, poliasetilen türevleri, uçucu yağ, tanen, yağ asitleri ve bu maddelere ek olarak bakır ve demir mineralleri ile A, C, E vitaminlerini taşımaktadır. 
 
Bitkinin preparatları Avrupa’da soğuk algınlığı, nezle, grip ve üst solunum yolları rahatsızlıklarının önlenmesi ve tedavisi amacıyla, hekimler tarafından  reçeteye yazılmaktadır. Romatizma, migren, ağrı, yaralar, hazımsızlık, difteri, hemoroit gibi birçok hastalığın tedavisinde de kullanılır. Kış aylarında bağışıklık sistemini güçlendirerek soğuk algınlığına bağlı hastalıklara karşı koruyucu ve iyileştirici olarak ekinezya bitki çayını mutlaka içmeye başlayın.
 
 
PROBİOTİKLER: Probiyotikler bağışıklık sisteminin iyi çalışması, bakterilerden korunma, gıdaların sindirimi ve emilimi için gereklidir. Bu bakteriler vücutta bir denge halinde bulunurlar. İkinci beynimiz olarak bilinen bağırsak sistemimizin düzenli çalışmasını sağlarlar ve bağırsaklarımızdaki kısa zincirli yağ asitlerinin artmasını sağlayarak immun sistemi güçlendirirler. Probiyotikler, kapsül, toz ve gıda halinde olabilir. Bu geçiş döneminde siz özellikle sase toz veya kapsül formlarından mutlaka destek alın. Besin olarak da probiyotik içeren gıdalar, yoğurt, kefir ve soy içecekleridir.
 
Yoğurt ve kefir, içerdiği probiyotikler nedeniyle sağlığımız için çok faydalı bir besindir. Yoğurt ve kefir sindirim sistemini güçlendirdiği gibi bağışıklık sistemini de güçlendirir. İçindeki probiyotikler kanserden korur, alerji ve egzamaya iyi gelir, bağırsak hastalıklarını düzeltir, kolesterol ve ishale iyi gelir.
 
 
GRİP SAVAR ÇAY
1 bardak sıcak su
1 poşet ekinezya bitkisi
1 parça zencefil
1 /2 limonun suyu 
Ilımaya yakın içine 1 tane probiotik sase
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN