Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Huzurla Yastığa Baş Koymak

Yayınlanma Tarihi : 11 - 11 - 2015 : 15:59
BEN HABER GAZETESİ 38.SAYI
 
 
Hiçbir zaman olumsuzluğu gören bir yapım olmadı. Ancak yaşanmışlıkları da görmezden gelmek Pollyannacılık olur düşüncesindeyim. Küçüklüğüm çok da sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçmedi.  Şimdiki çekirdek aile yapısı yoktu o zamanlar. Babaanne, hala, nine ve çocuklar bir arada yaşıyorduk. Klasik gelin kayınvalide ve eş kavgalarında en büyük çocuk olan ben dayaktan epeyce nasibimi almışımdır. Şu anda benim meleğim olan babam o zamanlar bir gangster edasıyla anne gelin görümce çekişmesine asarak vurarak bağırarak son noktayı koyardı… Benden 15 yaş büyük olan dünyalar güzeli annemse evden atılırım korkusuyla tüm eziyetlere göğüs gerer, özürlü kardeşimle yaşamını çekilir hale kılmaya çabalardı. Kendisine yapılan eziyetlerin tüm hıncını benim üzerimden çıkaran henüz çocuk gelin olan annemin benimle büyüdüğünü  söylemeliyim. 
 
Psikolog olmaya işte o yıllarda karar vermiştim... Belki benim çabalarım sonucu, belki annemin giderek olgunlaşması, belki çekirdek aileye dönmemiz, belki de babamın olayları daha hakkaniyetli bir gözle görmesi... Nedendir bilinmez tüm bu olanlara rağmen her zaman birbirini seven bu iki insan daha sağlıklı bir aile oluşturdular. Ve bana "tüm yaşadıklarım hayal miydi?" dedirten bir yaşam biçimini benimsediler.
 
Şimdi tüm bunların neden anlattım sizce? Yaşam koşulları gereği sağlıklı ilişkiler kuramayan insanları anlayabiliyorum ve bu insanların ilk fırsatta kendilerini yenilediklerini ve annem babam gibi sevgilerini ölümsüz kıldıklarını görebiliyorum. Anlayamadığım, ilişkide yaşadıkları problemlerini sadistçe bir zevkle devam ettirenler...  
 
Karakoldan gelen bir telefonda velayetleri babaya verilmek üzere karar çıkan çocukların ve annesinin dramı vardı. Psikolog nezaretinde ifadeleri alınacaktı. Avukatları neredeyse ağlayarak benden yardım istiyordu. Görüştüğüm 18 yaşlarındaki abla, kardeşinin babasına verilmesi halinde onu bir daha göremeyeceklerini, hayatından endişe ettiklerini, en azından devlet himayesinde kardeşini ziyaret edebileceğini ve hayatının kurtulacağını söylüyordu. 14 ve 8 yaşlarındaki kardeşlerse gözyaşları içerisinde babalarından çok korktuklarını, defalarca kömürlüğe aç ve susuz kapatıldıklarını, çocukları kaçıran baba nedeniyle okula gidemediklerini anlatıyordu. Anne evlilikleri süresince çocuklarının önünde defalarca hastanelik olana kadar şiddet gördüğünü, çocukları göremezsin tehditleri nedeniyle bu hayata yıllarca katlandığını anlatıyordu. Eziyete dayanamayıp çocuklarla birlikte gizlice kaçmışlar hiç bilmedikleri bir şehre gelmişlerdi. Ancak Üniversite mezunu olan zeki babaları onları bulmuş, savcılığa farklı ifade vererek çocukların polis nezaretinde kendisine teslim edilmesini sağlamak üzere imza almıştı. Kapıda baba hala çocukların kendisine neden teslim edilmediğiyle ilgili hakaretler yağdırıyordu. 
 
Polislerimizin ve Avukatın yardımıyla Aile Mahkemesinden bir hakimle hemen görüştürüldüm. Savcılık tarafından yanlış beyan sonucu verilen kararın çocuklar için ne kadar travmatik bir durum yaratacağını anlattım. Filmlerde olabilecek hızla yapılan uygulamalar sonucunda çocukları sağ salim babalarından uzaklaştırabilmenin huzuruyla o gece yastığa huzurla başımı koymuştum.
 
Evet! İşte o gece sevgili anne babamı ve minicik bedenler için kendi hayatlarını hiçe sayan ANNELERİ VE BABALARI ne çok sevdiğimi anladım...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN