Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Bay Hayır''ın Marifeti

Yayınlanma Tarihi : 03 - 11 - 2015 : 12:06
7 Haziran'dan 1 Kasım'a gelen süreç...
O gece: Ak Parti'nin oyunun yüzde 40'a kadar düştüğü, hükümetin ancak koalisyonla kurulacağı kesinleşince ortaya çıktı; Ne Ak Parti ne de diğer partilerle koalisyon yapmayız. En erken seçim ne zaman olacaksa o zamanda seçim olsun, dedi.
İlk Hayır!..
 
 
19 Haziran; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP'ye, HDP'nin dışarıdan destek vereceği bir koalisyon teklif etti, "Başbakan sen ol" dedi. Bahçeli çok sert biçimde "Hayır" dedi.
Yine Hayır!...
 
 
1 Temmuz; TBMM Başkanlığı için MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Bizim adayımız 4. tura kalmazsa, TBMM'de geçersiz oy vereceğiz" dedi. CHP'nin adayı Deniz Baykal'ı bu nedenle son turda desteklemeye "hayır" dedi. MHP Grubu geçersiz oy kullandı, Ak Parti adayı İsmet Yılmaz kazandı.
Yine Hayır!...
 
 
14 Temmuz; Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP Lideri Bahçeli ile bir araya geldi. Bahçeli, Ak Parti ile koalisyona "hayır" dedi. Davutoğlu bu "hayır"ı kamuoyuna kibarca açıkladı: "Bize, kendilerinin hükümet ortaklığı konusunda, böyle bir ortaklık çalışmasında bulunmama  17 Temmuz; Bay Hayır Devlet Bahçeli, "MHP, Ak Parti'nin kuracağı olası bir azınlık hükümetine de destek vermeyecek" dedi.
Yani yine Hayır!..
 
 
12 Ağustos: CHP ile Ak Parti ile koalisyon görüşmeleri sürerken, Ak Parti'nin şansını bir kez daha MHP ile denemek istediği ortaya çıktı. MHP Genel Başkanı yazılı açıklama yaparak; "Bu tarihi demokrasi vazifesinden ne AKP ne de CHP kaçmamalıdır. Eğer ki Erdoğan’ın telkin ve tavsiyesiyle Sayın Davutoğlu’nun partimizi ziyareti planlanıyorsa, bilinsin ki bu danışıklı dövüş şeklindeki görüşme düşüncesi cevap bulmayacak ve gerçekleşmeyecektir" dedi.
Yine Hayır!..
 
 
13 Ağustos: CHP ile koalisyon görüşmelerinin sonlandığı gün, Devlet Bahçeli açıklama yaptı: "Parti olarak azınlık hükümeti veya seçim hükümeti formüllerine kapalı duruşumuz bozulmamıştır. Bu konuda geri adım atmamız eşyanın tabiatına aykırıdır."
Yine Hayır!.."
 
 
17 Ağustos: Başbakan Davutoğlu bir kez daha MHP'nin kapısı İkili görüşmeden sonra Davutoğlu  açıklama yaptı: "Sayın Devlet Bahçeli Ak Parti ile koalisyon imkanının mümkün olmadığını söyledi. Erken seçime de karşı olduklarını ifade etti.
Yani yine Hayır!..
 
 
26 Ağustos: Başbakan Davutoğlu, MHP ve Bahçeli'ye, seçim hükümetini birlikte kurma teklifini yaptı. Bahçeli "hayır" dedi, böyle bir hükümete katılmayı reddetti.
Bir "hayır" daha!..
 
 
1 Kasım seçim günü: O zaman sana da "hayır" birader!..
Hani dün herkes birbirine genel seçimlerin "şaşırtıcı sonucu" nun nedenini mi soruyor ya?
İşte size cevabı:
Hayırcı Bahçeli...
Yani nam-ı değer Bay Hayır.
Partisi MHP'yi ciddi anlamda hezimete uğratmakla kalmadı, terör örgütü PKK ve Kandil'e tavır koymayan HDP'nin, Doğu'da ve Batı'da uğradığı oy kaybının katkılarıyla 1 Kasım seçim sonuçlarını adeta oturup yeni baştan yazdı.
Tıpkı 2002'de olduğu gibi.
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN