Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bize Neler Oluyor Böyle?

Yayınlanma Tarihi : 30 - 10 - 2015 : 12:06
BEN HABER GAZETESİ 37.SAYI
 
 
Bize neler oluyor böyle. Her geçen gün bir acı yaşıyor, acı bir haberle gözlerimizi doğan güneşe açıyoruz. Oysaki doğan güneş bizim için her gün yeniden yükseliyor, bizim içimizi ısıtıyor, bizim için karanlığı her gün aydınlığa dönüştürüyor. Trafikte her an patlamaya hazır canlı bomba gibi sürücüler görüyoruz. Anneler pamuklara sarıp büyüttükleri, koklamaya doyamadıkları en değerli varlıklarını yitiriyor. Kaybetme korkusu zehirli bir sarmaşık gibi düşüncelerimize korku salıyor. Sanki sinirler şarja takılmış da dokunduğunuzda elektrik çarpacak gibi... Sevgiyi, empatiyi, hoşgörüyü ve acıma duygusunu artık cımbızla çıkarıyoruz bedenimizden. Saklıyoruz bu duygularımızı sanki elimizden kaçacaklar gibi! 
 
İşte bu duygularla yitip giden canlar için üzülürken, gece çalan telefonla uyandım. Oğlum gasp ve darp edildiğini haber veriyordu. Gece Alsancak'ta çimlerde iki arkadaş otururken bir bayana yapılan sert davranışa sessiz kalamayan oğlum, adamın bayanı bırakıp üzerine saldırmasıyla neye uğradığını şaşırmış. Bu arada nereden çıktığı belli olmayan 5 - 6 kişi iki arkadaşın üzerine saldırıp adamakıllı dövmüş ve oğlumun çantası da çalınmış. Darbelerden bayılan arkadaşı için çevreden yardım isteyen oğlum "hak etmişsinizdir. Kim bilir ne yaptınız" cevabı almış. Ve kaderleriyle baş başa bırakılmış. Muhtemelen bir tezgah içine sürüklenen bu gençler şiddet gören bir kadın için artık kıllarını kıpırdatmayacak "bana ne" diyecekler. 
 
 
UMUDA YOLCULUK
Hafta sonu arkadaşlarla gittiğimiz tatil beldesinde koyun biraz ilerisinde mültecilerin gece botlara bindirilerek Yunan adalarına götürüldükleri yeri görmek istedik. Gördüğümüz manzara bana o anı yaşatacak kadar acıydı. Boşaltılmış çantalar, gencecik resimlere sahip pasaportlar, yeni bebek giysileri, patikleri, biberonları... Hüzün veren görüntüler... Konaklayıp sabahın erken saatlerinde gelen teknelerle apar topar ayrılışlarının izleri... Umuda yolculuktu onlarınki... Resimler çektik ve umuda yolculuk adıyla Facebook’ta paylaştık... 
Hani demiştim ya.. Sevgiyi, empatiyi, hoşgörüyü ve acıma duygusunu artık cımbızla çıkarıyoruz diye... "Suriye’de oturamadılar, Türkiye’de duramadılar ne istiyor arkadaş bunlar" diye bir yorum aldı resimler... Oysa bir umuda yolculuk onlarınki. O kadar çaresizler ki her şeylerini geride bırakıp bebekleriyle ölümü bile göze alan bir yolculuk çıktıkları...
 
 
Siyasetten hiç anlamam. Ancak görünen köyde kılavuz istemiyor. Pırıl pırıl DÜNYA'mız, ATATÜRK'ün bize armağan ettiği yurdumuz var. Güzelliklerle dolu ülkemizde dil, din, ırk demeden, demokrasiyi geliştirmek yerine geriye doğru gittiğimizi, birbirimize düşman gibi baktığımızı görmemek mümkün değil. İnsan olduğumuzu yeniden hatırlayarak: HADİ HEP BİRLİKTE SEVGİYİ, BARIŞI, HOŞGÖRÜYÜ besleyen bir İNSANLIK yaratalım ne dersiniz?
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN