Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Moralsiz Kutlamalar

Yayınlanma Tarihi : 31 - 10 - 2015 : 09:24
Ne güzel, ne çağdaş temellere oturtulmuştu Cumhuriyet’imiz... Eğitim seferberliği ile, eğitim sistemleriyle, çağdaş yasalarıyla Atatürk devrim ve inkılaplarıyla, dört başı mamur bir devletin yapısı ilmek ilmek dokunmuş, hedef olarak da batı, yani muasır medeniyet seçilmişti.
Yundun dört bir yanına özenle yayılan Sümerbank Tekstil Fabrikaları halkı giydirecek, Etibank yeraltı zenginliklerimizi değerlendirecek, şeker fabrikaları ihtiyacımız olan şekeri, demir çelik fabrikalarımız ülkemizin madenlerini, sanayinin en önemli girdisi haline getirecekti.
Çocuklarımız her okul sabahına “Türküm... Doğruyum... Çalışkanım...” ülküsü ile başlayacak, ülkesine, bayrağına bağlı ve ülkü ile dolu gençler olarak yarınlara donanımlı, azimli hazırlanacaktı.
92 yıl sonra geldiğimiz nokta, ülkemizin ve gençliğimizin geleceği açısından son derece acıdır.
Önceki günkü Cumhuriyet’in 92. Yılı kutlamalarında bazı yerlerdeki sunilik, içtensizlik, ülküsüzlük had safhadaydı...
93. yılı, daha içten, daha samimi, daha coşkulu kutlama ümidi ile...
 
Valilikten Yine Mahkemelik Karar...
Derin düşüncelerden, önümüzdeki yerel gündeme dönelim... İzmir Özel İdaresi’nin il sınırları içinde devletin yetişemediği okullar yapmak, yollar açmak, açlarını doyurmak, açıklarını giydirmek üzere oluşturduğu taşınır taşınmaz mallara, gece kanunları gücü ile, yetmediği yerde emir-komuta zincirine tanınmış yetkilerle nasıl el konulmuşluğu, bu kentin bir ferdi olarak içimde kanayan bir yaradır.
Vaktiyle bu kentte halk oyu ile oluşturulmuş özel idareye devredilen Alsancak’taki Sümerbank arazisinin, bu kentin yerel meclisi tarafından müze yapılmak üzere Büyükşehir Yönetimi’ne devredilmesinin, atanmış vali tarafından geri çevrilme sayısı hatırlanamayacak kadar çoktur. Hükümet için “kontrolsuz güç” konumundaki özel idare kapatılır kapatılmaz İzmir’in o arazisi, başka devlet kurumlarına devredildi.
Çaresiz kent yönetimi mahkemeye gitti, mahkeme “yerel halkın malının, genel hazineye devrini adaletsiz” buldu.
Bir “hukuk devleti”nde normal olarak beklenir ki, adaletin kestiği parmak acımaz ve hüküm yerine getirilir. Ama hiç de öyle olmadı. Toplanan, “müdür komisyonu” kararında direndi ve yerel yönetime bir kez daha adalete başvurma yolu göründü.
Mahkeme kararlarının gereğine yerine getirmek yerine, çevresinde dolaşmayı zaman kazanmayı seçen, yeniden mahkemelik olacak kararlara imza atan Sayın Valimiz Mustafa Toprak;
Mahkeme kararlarının gereğini yerine getirip, İzmir’in malını İzmirliler’e vermekten neden kaçınıyorsunuz?
“Adalet mülkün temelidir” ilkesinin temelini, İzmir’in mallarını İzmirli’nin elinden “uçurarak” kaydırmıyor musunuz? Neden mahkemeye gitmeyecek kararlara imza atmıyorsunuz? Kaldı ki sıfatınız “İzmir Valisi...” Yaptığınız ise...
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABERLER
 
VİDEO HABERLER


YAZARLAR

SOSYAL MEDYA


BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN